Soubor talk show a malých představení oživí letos na podzim pražskou Galerii 1 ve Štěpánské ulici. Městská část Prahy 1 se tak vrací k pořadům tohoto typu, které se pořádaly v uplynulých letech především pro seniory.

Prvními hosty budou v úterý 24. září od 16 hodin Eva Hrušková a Jan Přeučil spolu se synem herečky, hercem Zdeňkem Rohlíčkem. V úvodu představí své loutkové představení, s nímž téměř denně obráží Čechy i Moravu a pak přijde na řadu povídání o životě. O Popelce i o kloboucích… Tak zní název tohoto dílu besed v Galerii 1.

„Budeme si povídat nejenom o pověstných kloboucích Jana Přeučila, ale také o 50. výročí od odvysílání první Československé (černobílé) Popelky, kde Eva Hrušková hrála hlavní roli a tato pohádka se stala legendární…  Ale samozřejmě o všem možném, co tento známý herecký pár spojuje…,“ prozradil dramaturg a moderátor talk show René Kekely.

V dalších měsících se diváci mohou těšit na další zajímavé hosty. 21. října to bude sesterské, pěvecké duo Martha a Tena Elefteriadu, které se rozpovídají nejen o Řecku, ale i o svých úspěších a plánech. 18. listopadu moderátorská dvojice z TV Prima Klára Doležalová a Karel Voříšek, která má rozhodně co vyprávět z televizního prostředí a 16. prosince pak dvojice hereček, kamarádek Hana Čížková a Jitka Asterová. Ty zase divákům prozradí, co dělat, aby mládí nikdy nevyprchalo…

Kromě prvního termínu je začátek vždy od 17 hodin. Diváci pochopitelně dostanou šanci, aby se hostů také mohli zeptat na to, co je zajímá.

Bezplatné vstupenky pro občany Prahy 1 budou k dispozici v Infocentru ve Vodičkově ul. 18.