Zavádíme přehlednou a otevřenou bytovou politiku, snažíme se zastavit trend vylidňování, chceme pomoci občanům udržet si bydlení a celkově zkvalitnit podmínky pro život v naší městské části.

Na jednom místě získáte užitečné informace o možnostech bydlení. Jaká jsou pravidla pro podávání žádostí a principy pro jejich posuzování. Seznámíme vás s možnostmi sociální pomoci a na co má občan žádající o bydlení nárok.

Každému, kdo potřebuje řešit svoji bytovou situaci, jsou k dispozici odborní pracovníci:

  • poradce pro nájemníky
  • navigátor

Radní Ivana Antalová: „Jsem ráda, že se nám povedlo za podpory Magistrátu hlavního města zřídit na Praze 1 další potřebnou službu. Kontaktní místo pro nájemníky a pro bydlení je připraveno pomáhat našim občanům při řešení jejich problémů s bydlením. Najdou zde podporu například v případě ohrožení ztrátou bydlení nebo při zlepšování sousedských vztahů.“

Předseda komise sociální Martin Arden: „Považuji za prestiž Prahy 1, že na úřadu začíná fungovat síť kontaktních míst pro naše občany, otevíráme se veřejnosti a budeme rádi, když si občané najdou na úřad cestu.“

Postupně zde budeme zveřejňovat novinky a aktuální informace, příklady z naší praxe, jak řešíme dluhovou problematiku, konflikty a sousedské vztahy, stížnosti apod.

Kancelář se nachází v přízemí budovy MÚ P1 Vodičkova 18 vedle vrátnice.
Návštěvní hodiny pro veřejnost:
pondělí a středa
8:00 – 18:00
Konzultace mimo úřední hodiny je možná po předchozí dohodě.

Kontakty:
Antonín Krucký
poradce pro nájemníky
tel.: 221 097 100
email: antonin.krucky@praha.eu

Více o Kontaktním místě se můžete dočíst v této TZ.