Zavádíme přehlednou a otevřenou bytovou politiku, snažíme se zastavit trend vylidňování, chceme pomoci občanům udržet si bydlení a celkově zkvalitnit podmínky pro život v naší městské části.

Na jednom místě získáte užitečné informace o možnostech bydlení. Jaká jsou pravidla pro podávání žádostí a principy pro jejich posuzování. Seznámíme vás s možnostmi sociální pomoci a na co má občan žádající o bydlení nárok.

Každému, kdo potřebuje řešit svoji bytovou situaci, jsou k dispozici odborní pracovníci:

• poradce pro nájemníky
  • navigátor

Radní Ivana Antalová: „Jsem ráda, že se nám povedlo za podpory Magistrátu hlavního města zřídit na Praze 1 další potřebnou službu. Kontaktní místo pro nájemníky a pro bydlení je připraveno pomáhat našim občanům při řešení jejich problémů s bydlením. Najdou zde podporu například v případě ohrožení ztrátou bydlení nebo při zlepšování sousedských vztahů.“

Předseda komise sociální Martin Arden: „Považuji za prestiž Prahy 1, že na úřadu začíná fungovat síť kontaktních míst pro naše občany, otevíráme se veřejnosti a budeme rádi, když si občané najdou na úřad cestu.“

Postupně zde budeme zveřejňovat novinky a aktuální informace, příklady z naší praxe, jak řešíme dluhovou problematiku, konflikty a sousedské vztahy, stížnosti apod.

Kancelář se nachází v přízemí budovy MÚ P1 Vodičkova 18 vedle vrátnice.
Návštěvní hodiny pro veřejnost:
pondělí a středa
Konzultace mimo úřední hodiny je možná po předchozí dohodě.

Kontakty:
Antonín Krucký
poradce pro nájemníky
email: antonin.krucky@praha.eu

Více o Kontaktním místě se můžete dočíst v této TZ.

Byty pro osoby v sociální tísni
Městské části Prahy disponují byty určenými pro osoby v tíživé životní situaci. Tyto byty nejsou právně nárokovatelné a je jich obecně nedostatek. Žádost o byt podáte na úřadě městské části, kde máte trvalý pobyt. V případě zamítnutí se můžete obrátit s žádostí na Magistrát hlavního města Prahy.
Příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení je dávka, která přispívá rodinám nebo jednotlivcům s nízkými příjmy na krytí nákladů na bydlení. Na tuto státní podporu má v dnešní době nárok mnoho lidí s finančními těžkostmi a vysokými náklady na bydlení.
Více informací a online kalkulačku naleznete na: https://www.mpsv.cz/-/prispevek-na-bydleni

Aktuální nabídka bytů k pronájmu ve správě MČ Prahy 1
Sledujte naši nabídku bytů na https://realitniportalpraha.cz/. Pro získání bytu není nutný trvalý pobyt na Praze 1.