Festival Open House Praha 2024

Zveme na jubilejním 10. ročník Festivalu Open House Praha, který proběhne v termínu 13. až 19. května 2024.

O víkendu 18. a 19. května festival zpřístupní veřejnosti zdarma 115 budov a prostorů na celém území hlavního města. V týdnu od 13. května bude připraven i doprovodný program, jehož součástí budou speciální komentované procházky, přednášky, diskuze, prohlídky pro rodiny s dětmi či návštěvníky se zdravotním postižením.

Na území městské části Praha 1 festival letos otevře 32 budov. Poprvé budou v rámci festivalu zpřístupněny na příklad Palác První české zajišťovací banky (dnešní Goethe-Institut), Palác Škodových závodů, budova Staroměstské tržnice či několik budov v rámci areálu Pražského hradu.

Kompletní program se seznamem všech otevřených budov bude zveřejněn na začátku dubna zde.