Cestovatelské večery v Jedničce - USA: Hayduke Trail

Další z jarních hostů Jedničky – rodák z Orlických hor Petr Kosek, cestovatel, lezec a milovník dlouhých treků, zakladatel projektu NALEHKO.com a majitel stejnojmenného outdoorového obchodu – nás koncem května provede americkým Hayduke Trailem. 

Je to 1300-kilometrová trasa, procházející divočinou jižního Utahu a severní Arizony. Vede pouštní krajinou a desítkami kaňonů národních parků Arches National Park, Canyonlands, Capitol Reef, Bryce Canyon, Grand Canyon a Zion. Není tak populární, jako jiné dálkové trasy v USA, o to víc je ale opředena legendami.

Trasou, jak vystřiženou z amerického westernu, projdou ročně tak tři desítky bláznů a bývá označována za nejtěžší americký trail. Co je na tom pravdy vyzkoušela na jaře 2022 trojice českých nadšenců, které spojuje láska k chození dlouhých cest s minimalistickým vybavením.
Na akci doporučujeme rezervaci místa. Jednoduše a zdarma zde.

CESTOVATELSKÉ VEČERY jsou projekt přednášek o celém světě. Zajímavé fotografie, osobní příběhy a zážitky nezávislých cestovatelů. Kvalitní projekce a živé vyprávění o zkušenostech z různých zemí všech světadílů v příjemném komorním prostředí. Více o projektu i program přednášek: cestovatelske-vecery.cz