Poškozený nebo vysypaný odpadkový koš, vyvrácený antiparkovací sloupek, chybějící poklop od kanálu nebo třeba popadané větve stromů jsou časté problémy, které můžete vidět i ve vaší ulici. Díky pohotovostnímu úklidu MČ Praha 1 je možné je vyřešit během několika hodin.

Linka pohotovostního úklidu je k dispozici denně od 06:30 do 17:00 hodin na telefonním čísle 601 101 001. Na ní je možné zavolat a hlásit všechny události týkající se čistoty ulic, nebo poškození uličního mobiliáře. „Pokud o problému v ulicích Prahy 1 víme, můžeme ho okamžitě řešit. Stačí jen vytočit číslo, nahlásit adresu a událost popsat. Do hodiny se na místo dostaví pohotovostní úklidová četa, která nedostatky v čistotě ulic ihned odstraní a v případě poškození uličního mobiliáře začne s jeho nápravou,“ popsal princip fungování úklidové pohotovosti Richard Bureš, radní pro oblast čistoty a životního prostředí.

Služba je velmi efektivní, protože voláte na mobil přímo pracovníkovi MČ Praha 1, který konkrétní záležitost řeší osobně.

„Chceme dát lidem žijícím na Praze 1 jednoduchý nástroj, kterým mohou nahlásit nepořádek nebo jiný problém ve svém okolí. Naším cílem je efektivita a rychlost, které jsou při úklidu naprosto nezbytné,“ dodal Richard Bureš.