Vážení podnikatelé,

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky zahájilo příjem žádostí o dotační titul – tzv. COVID – Nájemné, který si klade za cíl podnikatelům poskytnout částečnou kompenzaci nájemného za provozovnu, v níž byl na základě přijatých mimořádných opatření zakázán prodej zboží nebo poskytování služeb zákazníkům.

Nařízené uzavření provozovny

Cílem této podpory je „poskytnout částečnou podporu podnikatelům provozujícím maloobchodní podnikatelskou činnost nebo poskytování služeb zákazníkům v provozovně (nebo její části, jež byla uzavřena) a s nimi přímo provozně souvisejícího zázemí, které užívají na základě nájemní smlouvy, a kterým byl na základě přijatých mimořádných opatření Vlády České republiky zakázán prodej zboží nebo poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách, a tím snížena schopnost generovat tržby a platit nájemné“[1].

Podpora Programu se vztahuje na provozovny ve smyslu živnostenského zákona, pokud jsou určeny k maloobchodnímu prodeji zboží nebo poskytování služeb zákazníkům. Obdobně se za provozovnu pro účely Programu považují prostory, které jsou určeny k maloobchodnímu prodeji zboží nebo poskytování služeb na základě jiných zákonů (např. provozování svobodného povolání).

Kdo může o dotaci požádat

Ještě předtím, než se rozhodnete o podporu požádat, přečtěte si, prosím, výzvu k tomuto programu. Zjistíte v ní, pro koho je žádost určená a kdo má na dotaci nárok.

Žádost

Vyplněná žádost se předkládá pomocí informačního systému, do kterého je možné vstoupit výhradně prostřednictvím prostředku pro elektronickou identifikaci tzv. e-Identita. Informační systém obsahuje všechna potřebná prohlášení a potvrzení.

Žádost lze podat od 26. června 2020, 9: 00 hodin do 30. září 2020, 23: 59 hodin.

FAQ

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy naleznete zde.

Metodická podpora

Žadatelé se v případě potřeby pomoci mohou obracet na informační linku 1212, která je v provozu od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin, případně mohou dotazy k programu zasílat na e-mail: covidnajemne@mpo.cz

Podpora uživatelů aplikace AIS MPO (informační systém, prostřednictvím něhož se o dotaci žádá) je zabezpečena každý den od 8 do 18 hodin:
Telefon: 583 300 722

Mobilní čísla operátorů: 606 784 823, 724 310 501, 606 781 458, 724 024 548, 724 356 076. E-mail: hotline-aismpo@asd-software.cz

[1] Ministerstvo průmyslu a obchodu, 26. 6. 2020