Zakazuje se přítomnost veřejnosti v restauracích, hospodách, barech a ubytovacích zařízení. Dále je zakázán provoz heren, kasin a sázkových kanceláří. Prodávat zboží a poskytovat většinu služeb v živnostenských provozovnách je i nadále možné, avšak pouze v čase od 5: 00 hodin do 22: 59 hodin a s výjimkami.

 

Vážení podnikatelé,

v souvislosti s přechodem České republiky do přísnějšího (čtvrtého) pohotovostního stupně protiepidemického systému (PES) s účinností od 18. prosince 2020 od 00: 00 hodin, vstupují na území republiky v platnost nová protiepidemická pravidla –  mj. se znovu omezí volný pohyb osob a zakáže se přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb. Podrobnosti publikují vládní stránky.  Co bude konkrétně zakázáno nebo omezeno, se dozvíte v níže uvedeném dokumentu „krizové opatření“ (PDF).


Znění krizového opatření pro oblast maloobchodu a služeb ve znění usnesení vlády č. 1341 ze dne 17. prosince 2020


17. 12. 2020 vláda mj. přijala dvě dílčí upřesnění platných krizových opatření. „Aby rozptýlila případné pochybnosti, nově jsou výslovně povoleny všechny cesty za účelem nákupu zboží a služeb nebo poskytnutí služeb, což platí i v případě, kdy jde dotyčný nakupovat pro jinou osobu. Druhá úprava umožní i nadále činnost autoškol“. Více zde.


Nařízení pro provozovatele:

Provozovatel v provozovnách maloobchodního prodeje nebo služeb musí dodržovat tato pravidla.

Maloobchod a obchodní centra:

Režimová opatření k maloobchodnímu prodeji v provozovnách naleznete zde. Režimová opatření k provozu obchodních center jsou k dispozici zde.

Služby:

Režimová opatření ke službám provozovaných v provozovnách naleznete zde.

Pohostinství:

Přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb je obecně zakázána. Povolena jsou pouze výdejní okénka. Podrobnosti naleznete zde. Taktéž ubytovací služby jsou obecně zakázány. Výjimky ze zákazu naleznete zde.

Trhy a farmářské trhy:

Režimová opatření ke konání trhů naleznete zde. 

Státní kompenzace:

Přehled státní pomoci naleznete zde.