V ulicích svítilo slunce a podzim dával jasně najevo, kdo je tady pánem, když v Malostranské besedě zazněly první tóny legendárních swingových melodií. Na listopadové „Setkání s kulturou“ je přivezla zpěvačka Kateřina Steinerová se svými swingovými chlapci – Her Swing Boys.

 „Pamětníci těch dob vám řeknou, že není nad swing, a něco na tom opravdu je. Potvrdil nám to koneckonců plný sál Malostranské besedy, kam dorazila více než stovka našich seniorů, pro které ´Setkání s kulturou´ pořádáme. Tentokrát jsme navíc k poslechu přidali i tančírnu, a tak když někdo už třeba pozapomněl ty správné swingové kroky, mohl si je za pomoci Kateřiny Steinerové připomenout,“ popsal radní Prahy 1 pro kulturu, sport a zahraniční vztahy Filip Kračman, který je ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb Praha 1 hostitelem pravidelných „Setkání s kulturou“.

Jednou za měsíc tak zve seniory z Prahy 1, kteří mají na tuto akci v Malostranské besedě bezplatný vstup. „Máme velmi pozitivní ohlasy na výběr programu a měsíc od měsíce nám také roste návštěvnost,“ uvedla spokojeně ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

A dobrý program bude pokračovat i nadále. 13. prosince se tak senioři mohou těšit na speciální vánoční „Setkání s kulturou“, které tentokrát bude o české adventu a Vánocích ve středověku. „Kdo to ještě neví, tak se třeba dozví, co to skutečně znamená, když natahujeme moldánky, anebo co to je niněra,“ vysvětlila s úsměvem Karolína Schwarzová, koordinátorka volnočasových aktivit a programů klubů seniorů Střediska sociálních služeb.

Už 10. prosince si pak senioři užijí pravidelný Vánoční koncert s Orchestrem Václava Hybše. Navíc celý advent bude ve všech zařízeních Střediska sociálních služeb ve znamení blížících se Vánoc a v jednotlivých klubech a domech s pečovatelskou službou se budou konat vánoční besídky.

Další informace naleznete ZDE, ZDE a na www.socialnisluzby-praha1.cz.

http://www.praha1.cz/cps/kultura.html

http://www.praha1.cz/cps/socialni-pece-a-zdravotnictvi.html