Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“
20-9-2017

Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“

Zářijovému „Setkání s kulturou“ vévodily ladné tóny harf. Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb Praha 1 totiž na další představení tohoto kulturního cyklu pozvaly dokonce celé kvarteto harfistek s názvem „PRAH-A-HARP“.
Senioři oslavili v předstihu svůj svátek. A nebyli na to sami…
10-9-2017

Senioři oslavili v předstihu svůj svátek. A nebyli na to sami…

„Život byl vždycky dar nad mé síly, kdykoliv jsem byl sám“, můžeme číst v nádherné Romanci pro křídlovku českého spisovatele a básníka Františka Hrubína. A že nebýt sám je krásná věc, se přesvědčil každý, kdo dorazil na Žofín, kde Městská část Praha 1 uspořádala zábavné odpoledne, na které pozvala všechny babičky, dědečky, maminky, tatínky i ty nejmenší a které se jmenovalo „Hvězdy září v září“.
Výlet do zoologické zahrady potěšil malé i velké
20-7-2017

Výlet do zoologické zahrady potěšil malé i velké

Nejlepší výlet je s babickou a dědou, to ví přece každé dítě a dobře si to pamatujeme i my dospělí. A velmi dobře si to pamatuje i Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku a od jara do podzimu hlavní organizátorka seniorských výletů lodí. Proto také tentokrát na parník kromě seniorů pozvala i jejich vnoučata a pravnoučata.
Vycházka Zaběhneme do Záběhlic
6-10-2017

Vycházka Zaběhneme do Záběhlic

Další vycházka z cyklu Klikaté cesty Prahou pod vedením Jaroslavy Náprstkové se uskuteční ve čtvrtek 26.10.2017 ve 14 hodin. Na vycházku se hlaste od 16.10. u Karolíny Schwarzové, tel: 725 397 934, a Terezy Noskové, tel: 607 048 183, do naplnění kapacity. Podrobnosti o místě srazu se dozvíte při registraci.
Jak se vyznat ve finanční sféře
6-10-2017

Jak se vyznat ve finanční sféře

Zahrajeme si na bankéře a budeme půjčovat malé i větší částky. Vypočítáme si reálné zisky a úroky při různých typech spoření, půjček, úvěrů a hypoték.
Světlo – to, co vidíme i nevidíme pouhým okem
6-10-2017

Světlo – to, co vidíme i nevidíme pouhým okem

Přijměte pozvání na fyzikální show zaměřenou na optiku. Tento obor fyziky je plný krásných pokusů a jevů. Přijďte na 90 minut klasických i neobvyklých experimentů z oblasti viditelného spektra, infračerveného záření i UV záření. Ukážeme si hologramy i duhu, budeme si hrát s termokamerou i kamerou s nočním viděním a budeme světlo nejen rozkládat, ale i polarizovat.
Recitace ve Viole
6-10-2017

Recitace ve Viole

Poetické odpoledne na téma Láskám všem – básně Jaroslavy Pechové se uskuteční ve středu 1.11.2017 od 15 hodin v divadle Viola. Vstupenky jsou k vyzvednutí zdarma v informačním centru Úřadu městské části Praha 1, Vodičkova 18, od 19. 10. Z kapacitních důvodů není možný vstup bez vstupenky.
Setkání s kulturou: Úklona klasikům
3-10-2017

Setkání s kulturou: Úklona klasikům

Unikátní setkání s osudy B. Smetany, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, A. Dvořáka a L. Janáčka s hudebními ukázkami se koná ve středu 18.10.2017 od 15 hodin v Malostranské besedě, vstupenky jsou zdarma k vyzvednutí v informačních centrech MČ Praha 1 ve Vodičkově ulici a na Malostranském náměstí od čtvrtka 5.10.2017. Z kapacitních důvodů není možný vstup bez vstupenky.
Kurz první pomoci
3-10-2017

Kurz první pomoci

Městská část Praha 1 a spolek Prevence dětem z.s. pro Vás připravili kurz první pomoci, kterým Vám provedou profesionální záchranáři hl. m. Prahy.
Pozvání do nově otevřeného pohybového centra
23-8-2017

Pozvání do nově otevřeného pohybového centra

Od září se rozbíhají pravidelná cvičení v pohybovém centru Tělocvična, které bylo nově otevřeno na adrese Žitná 13, Praha 1. Pohybové centrum je určeno pro seniory a další občany Prahy 1 a všechna cvičení budou pro obyvatele naší městské části zdarma. Těšit se můžete na tato cvičení: posílení páteře, orientální tance, cvičení na židlích, základní tělocvik, sebeobrana pro seniory, kondiční cvičení pro ženy, cvičení na žíněnkách, jóga, pilates, Jiu-Jitsu, seniorský taneční kroužek Medunky; součástí centra je i malá posilovna pro individuální cvičení.