Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Kalendář akcí

leden 2017
poútstčtsone
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Aktuality

Čaj o sedmé v Galerii 1
16-1-2017

Čaj o sedmé v Galerii 1

Jste žena, která bydlí v Praze 1 a občas by ráda zavítala do sympatické dámské společnosti? Tak v tom případě si v kalendáři zaškrtněte v každém z následujících měsíců poslední čtvrtek. Tehdy totiž pokaždé budete moci přijít do Galerie 1 ve Štěpánské 47 na „Čaj o sedmé“, setkat se tam s dámami z první městské části a ochutnat k tomu, jak název napovídá, výtečný čaj.
Vostrý kafe – večery pro pány z Prahy 1
13-1-2017

Vostrý kafe – večery pro pány z Prahy 1

Středa 1. února od 19 do 21 hodin a šachový klub hotelu Juliš na Václavském náměstí 22 – to jsou nejdůležitější údaje pro všechny muže z Prahy 1, kteří chtějí strávit příjemný večer v ryze pánské společnosti. Odstartuje totiž projekt, jenž se bude konat každou první středu v měsíci a který připravuje Městská část Praha 1.
Retrospektiva k 85. narozeninám režiséra Miloše Formana
16-1-2017

Retrospektiva k 85. narozeninám režiséra Miloše Formana

Dílo Miloše Formana, klíčové osobnosti české i světové kinematografie, připomene Národní filmový archiv obsáhlou přehlídkou jeho filmů v archivním kině Ponrepo. Přehlídka pod názvem For Man For All se uskuteční pod záštitou Velvyslanectví USA v České republice u příležitosti tvůrcových 85. narozenin, a to v období od 18. ledna do 19. února 2017. V souladu s názvem je vstup na všechny projekce volný.
Písničky našeho mládí v lednovém Setkání s kulturou
6-1-2017

Písničky našeho mládí v lednovém Setkání s kulturou

První letošní Setkání s kulturou, na které srdečně zveme všechny seniory z Prahy 1, se uskuteční ve středu 25. ledna od 15:00 tradičně v Malostranské besedě. Tématem budou "Písníčky našeho mládí" a zazní krásné melodie Karla Hašlera, Jaroslava Ježka, Šlitra a Suchého a dalších známých autorů v podání vokálně instrumentálního tria PRAGTET. Vstupenky zdarma pro seniory z Prahy 1 budou k vyzvednutí na Infocentrech MČ Praha 1 od úterý 10. ledna.
StarDancík aneb když děti tančí na Praze 1
16-1-2017

StarDancík aneb když děti tančí na Praze 1

Srdečně zveme všechny malé tanečníky i jejich rodiče na Dětský bál na Žofíně, který se pod názvem StarDancík uskuteční v neděli 12. února od 15:00 v krásných prostorách paláce Žofín. Palác bude pro návštěvníky otevřen od 14:30. Těšit se můžete na bohatý program, taneční show a hrátky pro děti i dospělé, taneční mistry Honzu Ondera a Lucii Hunčárovou, doprovodnou tombolu, dětskou diskotéku a moderování Lukáše Pavláska. Vstup na akci je zdarma!
Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2017
19-12-2016

Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2017

I v roce 2017 Městská část Praha 1 podpoří dotacemi projekty z oblasti Ochrany kulturního dědictví, rozvoje občanské společnosti a spolkové činnosti a kultury. Do 20. 1. (kultura a spolková činnost) a 24. 2. (ochrana kulturního dědictví) je možné podat žádost o dotaci. Hromadná konzultace k dotačnímu řízení pro rok 2017 se uskuteční v pátek 6. ledna 2016 od 9 do 11 hod v zasedací místnosti v pasáži ÚMČ P1, Vodičkova 18. Více informací o jednotlivých dotačních programech naleznete zde v článku...
Galerie 1 vstoupila do roku 2017 s Martinem Zhoufem
5-1-2017

Galerie 1 vstoupila do roku 2017 s Martinem Zhoufem

Obrazy plné temných mraků, barev a témat. Svět dobrodružství, nebezpečí i čiré hrůzy. Svět sci-fi. Svět Julese Verna, Raye Bradburyho, Isaaca Asimova nebo třeba Ondřeje Neffa. To je aktuální a letošní první výstava v Galerii 1 ve Štěpánské 47 s názvem Martin Zhouf – Retrofuturospektiva.
Výstava Sauna: architektura požitku
5-1-2017

Výstava Sauna: architektura požitku

Galerie Jaroslava Fragnera si Vás dovoluje pozvat na zahájení výstavy Sauna: architektura požitku v úterý 17. ledna od 19 hodin v Galerii Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a. Výstava bude otevřena do 10. března denně mimo pondělí od 11 do 19 hodin. Součástí výstavy bude i plně funkční sauna od H3T architekti. Saunování v galerii každé pondělí a čtvrtek od 26. ledna 2017. Přezůvky a ručník půjčujeme!
Poslední letošní Setkání s kulturou bylo vánoční
21-12-2016

Poslední letošní Setkání s kulturou bylo vánoční

Pár dnů před Štědrým večerem se v Malostranské besedě uskutečnil letošní poslední pořad v rámci cyklu „Setkání s kulturou“, který pro seniory z Prahy 1 bezplatně pořádá radnice první městské části. A atmosféra v sále na Malostranském náměstí už byla opravdově vánoční a vánoční byl i malý dárek, který na každého seniorského diváka čekal.
Přehlídka mladého umění Pokoje V. v Containallu
8-11-2016

Přehlídka mladého umění Pokoje V. v Containallu

Rádi bychom Vás tímto pozvali na pátý ročník přehlídky mladého umění POKOJE V. Výstava proběhne ve dnech 11. – 20.11.2016 v Cihelné ulici č. 4 na Malé Straně v Praze. Pokoje V. jsou ojedinělou site-specific přehlídkou mladého umění, která zároveň funguje jako konfrontace vybraných ateliérů vysokých uměleckých škol z celé České republiky. Padesát jedna ateliérů z deseti vysokých a dvou vyšších odborných škol si mezi sebe rozdělilo pokoje, chodby a zákoutí, které palác poskytuje. Na deset dní přemění tyto prostory v jedinečnou výstavu, kde ukáží to nejlepší ze své tvorby. Přejeme hezký zážitek!

Výtvarná a hudební intervence Magdaleny Bartákové "Procházení"
9-11-2016

Výtvarná a hudební intervence Magdaleny Bartákové "Procházení"

Výtvarná intervence Magdaleny Bartákové a hudební performance mladých skladatelů z Katedry skladby pražské HAMU pod vedením Slavomíra Hořínky rozzáří a rozezní na pár hodin nejen barokní refektář, jeho foyer, ale celou rajskou zahradu dominikánského kláštera. Spolu s umělci se vydáme na cestu mezi starými zdmi, tichem a novými zvukovými a světelnými plochami. Umělecká intervence mimo jiné svým experimentálním rozměrem opět přispěje i k otázce, jak toto podivuhodné místo v samotném historickém centru Prahy aktuálně uchopit, kterou si tak naléhavě kladou jeho dnešní obyvatele. Procházení se koná v pondělí 14. listopadu od 21:00 v klášteře dominikánů v Jilské 7a.
Výstava Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody
10-11-2016

Výstava Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody

V úterý 15. listopadu bude v Galerii 1. patro zahájena výstava Prostor pro člověka v tvorbě Michala Škody při příležitosti vydání stejnojmenné knihy o tvorbě autora. Koncept výstavy a knihy zařazuje tvorbu Michala Škody do širšího kontextu role prostoru a architektury v životě dnešního člověka a společnosti. Díla z posledního období, tedy grafitové kresby, prostorové intervence a autorské knihy, hledají odpovědi na aktuální otázky ztraceného vědomí zakotvenosti člověka ve fyzickém prostoru současného světa, zejména architektury, respektive veškerého vystavěného prostředí a neschopnosti ho vědomě prožívat a porozumět mu. Vernisáž se koná 15. 11. od 18:00, výstava bude otevřena do 3. 12. vždy od čtvrtka do soboty od 15:00 do 19:00.
Slavnostní shromáždění ke Dni válečných veteránů v kostele sv. Mikuláše
8-11-2016

Slavnostní shromáždění ke Dni válečných veteránů v kostele sv. Mikuláše

V předvečer dne válečných veteránů, ve čtvrtek 10. listopadu od 17:00 se uskuteční slavnostní shromáždění ke Dni válečných veteránů, k 98. výročí ukončení 1. světové války a k 77. výročí úmrtí člena Církve československé husitské Jana Opletala. Setkání se zúčastní čelní představitelé Církve československé husitské, Armády ČR, Společnosti M. R. Štefánika a další představitelé veřejného a politického života. Tradiční mši v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí povede brněnský biskup CČSH Mgr. Juraj Dovala.
Legendy GR2 potřetí v Galerii Havelka
4-11-2016

Legendy GR2 potřetí v Galerii Havelka

V osmi týdnech od konce října do poloviny prosince představí Galerie Havelka osm osobností. O každé z nich se v prostředí Kokoliova ateliéru na AVU vyprávějí legendy – rychlomalířka, psychedelické oko, mondénní farmář, vše-umělec, vlámská harmonie, kuchyňská grafika, vnitřní bastlič, český uprchlík v Číně… Galerie se stane pro umělce ateliérem vždy od soboty do pondělí. Budeme mít příležitost nahlédnout do procesu vznikání výstavy výkladním oknem Galerie Havelka a také přímým přenosem přes webovou kameru. V úterý proběhne vernisáž, výstava pak bude přístupná ještě ve středu a čtvrtek.
Tono Stano vystavuje na Malostranském náměstí
2-11-2016

Tono Stano vystavuje na Malostranském náměstí

Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan (SOPMH), Obecní galerie Beseda a nakladatelství KANT si vás dovolují pozvat do sídla SOPMH na Malostranském náměstí 27 na výstavu fotografií vynikajícího fotografa Tona Stana s názvem Kouř. Expozici je možné zhlédnout do 26. listopadu.
více  >