Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Kalendář akcí

září 2016
poútstčtsone
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Aktuality

Praha 1 bude Kouzelná
31-8-2016

Praha 1 bude Kouzelná

Jménem Městské části Praha 1 a České obce sokolské srdečně zveme na rodinné odpoledne pro všechny generace Kouzelná Praha 1, které se uskuteční v neděli 25. září od 14:00 do 18:00 v areálu Tyršova domu na Malé Straně. V rámci programu se můžete těšit na vystoupení kouzelníka Pavla Kožíška, vystoupení Abba World Revival či Lakomých Barek, cvičení a exhibice na trampolíně, pétanque, kuchařskou show, dílny a workshopy pro děti a mnoho dalšího bohatého programu. Přijďte s celou rodinou, každý si přijde na své!
V. bienále Franz Kafka - Jorge Luis Borges
19-9-2016

V. bienále Franz Kafka - Jorge Luis Borges

Ve dnech 21. až 23. září se v Praze uskuteční V. bienále Kafka - Borges spolupořádané pražskou Společností Franze Kafky a argentinskou Fundación Internacional Jorge Luis Borges. V rámci programu se můžete těšit mj. na argentinské tango, přednášku argentinského spisovatele Arnoldo Libermana o Franzi Kafkovi, literární seminář k výročí narození Jaroslava Seiferta a samozřejmě o Kafkovi a Borgesovi a také na bohatý kulturní program s živými kapelami, tancem a gastronomií na Náplavce.
Malostranské vinobraní opět na Kampě
21-9-2016

Malostranské vinobraní opět na Kampě

V rámci Dozvuků horňáckých slavností zveme všechny příznivce vína tuto sobotu 24. 9. na Kampu, kde od 14:00 do 21:00 proběhne 13. ročník Malostranského vinobraní. Vedle ochutnávek vín, burčáku, klobás a dalších dobrot se můžete těšit na doprovodný kulturní program, cimbálovou muziku Kubíci a Petra Mičku, tanečníky a zpěváky z Javorníku a další hosty. Na místě bude rovněž výstava fotografií Ferdinanda Bučiny. Vstup volný!
Výstava Pet Cílek Heinriche - Spolkování - fotografie z akcí
21-9-2016

Výstava Pet Cílek Heinriche - Spolkování - fotografie z akcí

Městská část Praha 1 a Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan srdečně zvou na zahájení výstavy Pet Cílek Heinriche - Spolkování - fotografie z akcí, které se uskuteční v sídle Spolku na Malostranském náměstí 27 v pondělí 26. září od 18:00. Výstavu zahájí radní MČ Praha 1 Eva Špačková a předseda SOPMSH Tomáš Oliva, uvede ji místopředseda Spolku Petr Burgr a zahraje Romano Trajo. Přijďte!
Čaj o sedmé v Galerii 1
20-9-2016

Čaj o sedmé v Galerii 1

Jste žena, která bydlí v Praze 1 a občas by ráda zavítala do sympatické dámské společnosti? Tak v tom případě si v kalendáři zaškrtněte v každém z následujících měsíců poslední čtvrtek. Tehdy totiž pokaždé budete moci přijít do Galerie 1 ve Štěpánské 47 na „Čaj o sedmé“, setkat se tam s dámami z první městské části a ochutnat k tomu, jak název napovídá, výtečný čaj.
Klub Samaří zve na výstavu a přednášky
23-9-2016

Klub Samaří zve na výstavu a přednášky

Klub Samaří při Církvi bratrské v Soukenické ulici pořádá ve čtvrtek 6. října vernisáž výstavy profesorky Ivany Noble Biblické litografie. 3. listopadu se bude konat přednáška teologa Adama Borziče na téma Súfijské inspirace a 24. listopadu přednáší farář Karel Satoria o své knize Povoláním člověk. Začíná se vždy v 18:30 a vstupné na akce je dobrovolné.
Vážná hudba nevážně v říjnovém Setkání s kulturou
19-9-2016

Vážná hudba nevážně v říjnovém Setkání s kulturou

Ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb zveme všechny seniory z Prahy 1 na říjnové Setkání s kulturou, které se tradičně uskuteční v Malostranské besedě. Tentokrát bude téma "Vážná hudba nevážně" a můžete se těšit na vystoupení Two Voices. Setkání se koná ve středu 12. října od 15:00, vstupenky zdarma budou pro seniory k vyzvednutí na informačních centrech MČ Praha 1 od pondělí 26. 9. 2016.
Pohádkový Žofín pro všechny generace
14-9-2016

Pohádkový Žofín pro všechny generace

Jménem radního pro kulturu Jana Krejčího srdečně zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na akci Pohádkový Žofín, která uskuteční v sobotu 22. října od 15:00 do 18:30 v malém sále paláce Žofín. V rámci bohatého programu se mohou návštěvníci těšit na Jaroslava Uhlíře, pásma písniček, výrobu skleněných lucerniček, malování na obličej, pohádkovou kuchyni, čertovskou školu či pohádkovou stezku po ostrově. Vstup na akci je zdarma! A každý, kdo přijde v pohádkovém kostýmu, obdrží dárek!
Výstava mexického umění - Rafael Galdámez
16-9-2016

Výstava mexického umění - Rafael Galdámez

V pražské galerii latinskoamerické kultury Latin Art Gallery se od 22. 9. do 19. 10. uskuteční výstava obrazů mexického umělce Rafaela Galdámeze. Srdečně zveme na zahájení ve čtvrtek 22. 9. od 18:00 v prostorách galerie v Jungmannově ulici. Prosíme o potvrzení účasti!
Galerie 1 hostí mezinárodní výstavu fotografií
14-9-2016

Galerie 1 hostí mezinárodní výstavu fotografií

Do 15. října lze v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout jedinečnou výstavu s názvem „Et Cetera: fotografie“, pořádanou Městskou částí Praha 1 a nadačním fondem Eleutheria a představující díla osmnácti mladých českých fotografů a stejně starých fotografů dlouhodobě žijících v České republice. Expozice navazuje na úspěšnou výstavu v Muzeu MAXXI v Římě.
Koncert Modré synkopy se zajímavými hosty
12-9-2016

Koncert Modré synkopy se zajímavými hosty

Srdečně zveme na poprázdninový koncert swingové formace Modrá synkopa, který se uskuteční ve středu 21. září od 19:30 již tradičně v Michnově paláci v Tyršově domě. Jako zvláštní host na tomto koncertě vystoupí muzikant a zpěvák Martin Chik a kontrabasista Roman Policar. Vstupné na koncert je jako vždy dobrovolné!
Koncert Konvergence - Kontra-pozice
12-9-2016

Koncert Konvergence - Kontra-pozice

Program Kontra-pozice přináší zdánlivě nesourodou směs. Je to však jen zdání. Na koncertě zazní dvě kontrabasové skladby věnované tematicky něčemu éterickému – andělskému a hvězdnému – co nás přesahuje a nedrží se při zemi. V rovinách éteru a neuchopitelnosti se drží i kompozice autorů, členů Konvergence. Tematicky se pak v rámci večera oddělují dvě kompozice, které tvoří další symbolický význam Kontra-pozice jakožto určitého prvku vybalancování. Jedinečný koncert Konvergence a hostů se koná v úterý 20. září od 19:30 v kostele sv. Vavřince v Hellichově ulici.
Zveme vás na výstavu do Malostranské besedy
5-9-2016

Zveme vás na výstavu do Malostranské besedy

Do konce září můžete v Malostranské besedě zhlédnout zajímavou výstavu představující fotografie Jakuba Ludvíka a obrazy Romany Schmittové. Součástí expozice je i představení připravovaného projektu propojujícího svět fotografie a obrazů, kdy se Romana Schmittová snažila přenést do svých maleb atmosféru a emoce Ludvíkových snímků.
Setkání s kulturou se od září vrací
25-7-2016

Setkání s kulturou se od září vrací

Prázdniny ještě zdaleka nekončí, ale rádi bychom všechny seniory z Prahy 1 již nyní upozornili na zářijové Setkání s kulturou. Ve středu 14. 9. od 15:00 se do Malostranské besedy vrací oblíbený cyklus, který zdarma pro své seniory organizuje Městská část Praha 1. Na programu bude oblíbené taneční odpoledne, v rámci něhož vystoupí populární Swing Band. Vstupenky zdarma se začínají vydávat na Infocentrech MČ Praha 1 od 5. září. Přijďte, těšíme se na Vás!
Poupění STRÝT TYJÁTR
5-9-2016

Poupění STRÝT TYJÁTR

HaF spolek a Městská část Praha 1 srdečně zvou na sedmý ročník festivalu dětských divadelních a tanečních souborů, hudebních orchestrů a kapel, zpěváků, zpěvaček, sborů, uměleckých vystoupení malých divadelních nadšenců Poupění STRÝT TYJÁTR, který se uskuteční v sobotu prvního října od 10 do 18 hodin v parku Kampa. Jako hosté vystoupí i soubory seniorů. Vstupné zdarma!
více  >