Vlašská 358/7, Praha 1

Malá rodinná restaurace St. Martin se nachází ve Vlašské ulici již šestým rokem. Její majitelé, manželé Ticháčkovi, zažili kvůli pandemii těžké chvíle. Jednu ze svých dvou restaurací totiž loni museli zavřít. Navzdory překážkám se ale nevzdávají a dál s láskou pokračují v podnikání. Během minulého jara navíc neváhali, a kromě vaření v restauraci se pustili i do šití roušek. Ty pak rozdávali prostřednictvím tzv. „rouškovníku”.

Útulný interiér restaurace St. Martin i příjemnou zahrádku ve vnitrobloku nyní můžeme smutně obdivovat jen z venku přes sklo okenní tabule, stále je ale možné udělat si radost dobrotami z denní nabídky. Doménou podniku, který nese jméno patrona vín, vždy byla moderní mezinárodní kuchyně. Vlivem pandemie je však ve středu zájmu spíše polední nabídka. A že je z čeho vybírat! V menu pravidelně naleznete několik polévek, českou klasiku i poctivé burgery. Originální víkendovou specialitou jsou pak „minismažáčky” s tatarkou a hranolkami v kornoutu, který si můžete vzít s sebou na procházku Prahou. „Snažíme se, aby naše nabídka byla především pestrá,” říká o menu majitel restaurace St. Martin Tomáš Ticháček.

Restaurace St. Martin má ve všední dny otevřeno od 11 do 20 hodin, o víkendech od 12 do 20 hodin. Jídla je možné objednat telefonicky na čísle +420 257 219 728 nebo přímo na místě. Denní nabídku naleznete každý den na Facebooku restaurace a na webu https://www.stmartin.cz/.