profile

Mgr. Terezie Radoměřská vystudovala Gymnázium Jana Keplera v Praze. Od roku 1989 studovala na Filozofické fakultě UK obor český jazyk – historie, později teologii na KTF UK. Na počátku 90. let v průběhu studia pracovala v Hanns-Seidel-Stiftung, politické nadaci německé CSU, kde získala první kontakty v politické sféře. V letech 1996–1997 byla kastelánkou hradu Český Šternberk, restituovaném majetku svého strýce. V roce 1998 vstoupila do tehdy vzniklé Unie svobody.

Angažmá v Unii svobody zakončila v roce 2005. Na výzvu Karla Schwarzenberga, jejího příbuzného, vstoupila v roce 2010 do TOP 09 a spolupracovala na volební kampani do Senátu ČR. Současně byla pověřenkyní pro kontakt s německy mluvícími zeměmi. Poté se zapojila do vzniku a rozvoje TOPAZ, think-tanku strany TOP 09, kde se později stala výkonnou ředitelkou.

V letech 2015–2018 byla místopředsedkyní EUŽ, spolku pravicově orientovaných politicky a společensky aktivních žen. Tato organizace je součástí celoevropské organizace EUW, která je poradním orgánem Rady Evropy. V roce 2016 realizovala úspěšnou volební kampaň Tomáše Czernina do Senátu. V roce 2019 pracovala jako Generální sekretář TOP 09. V současnosti se věnuje poradenské práci pro senátory TOP 09.

Od devadesátých let se věnuje charitativní práci Suverénního řádu Maltézských rytířů. V té době řád zabezpečoval zdravotní službu na kulturních i náboženských akcích, od slavnostních mší v katedrále, přes poutě na Velehrad, až po koncert Black Sabbath. Nejvýznamnějším úkolem však byla organizace zdravotní služby při návštěvě papeže Jana Pavla II. v roce 1995. 

Kromě dětské knížky „Vánoce pro Kočku“ je autorkou sbírek poezie, a to dvojjazyčné sbírky haiku „Opadané listy platanů – Die abgefallene Blätter der Platanen“, a sbírky poetických čtyřverší „Zrnka času“. Ráda plave, už od dětství, a dokonce se po jistou dobu udrží v koňském sedle.