Z důvodu opravy tramvajové trati dojde od soboty 15. dubna 2023 do pondělí 24. dubna 2023 k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Národní divadlo – Staroměstská.

Od 15. 4. do 24. 4. bude Technická správa komunikací hl. m. Prahy provádět na Smetanově nábřeží opravu tramvajové tratě, povrchů vozovky, výměnu trakčních stožárů a sanaci kanalizace. Jedná se o pokračování akce Praha bez bariér – Smetanovo nábřeží z loňského roku. Informace o omezení provozu naleznete v článku Od soboty 15. dubna bude na deset dní omezen provoz na Smetanově nábřeží.

Trasy tramvajových linek budou změněny následovně:

Linka číslo 2 je ve směru od Sídliště Petřiny ze zastávky Chotkovy sady vedena přes zastávky Malostranská (na nábřeží Edvarda Beneše), Právnická fakulta a Staroměstská (dočasně zřízená na Mánesově mostě) do zastávky Malostranská (u metra), dále pokračuje zpět směr Sídliště Petřiny.

Linka číslo 17 je rozdělena na dvě části:

  • ve směru od Vozovny Kobylisy je zkrácena do zastávky Staroměstská (na Mánesově mostě), dále pokračuje jako linka číslo 18 směr Nádraží Podbaba,
  • ve směru od Podolské vodárny je zkrácena do zastávky Národní divadlo, dále pokračuje jako linka číslo 18 směr Vozovna Pankrác, resp. Náměstí Bratří Synků.

Linka číslo 18 je rozdělena na dvě části:

  • ve směru od Nádraží Podbaba je zkrácena do zastávky Staroměstská (na Mánesově mostě), dále pokračuje jako linka číslo 17 směr Vozovna Kobylisy,
  • ve směru od Vozovny Pankrác, respektive Náměstí Bratří Synků je zkrácena do zastávky Národní divadlo, dále pokračuje jako linka číslo 17 směr Podolská vodárna.

Linka číslo 24 je ve směru od Vozovny Kobylisy zkrácena do zastávky Florenc. V úseku Karlovo náměstí – Náměstí Bratří Synků je nahrazena vloženými spoji linky číslo 18.

Linka číslo 93 je v úseku Staroměstská – Národní divadlo odkloněna přes zastávky Malostranské náměstí Újezd.

Změny v zastávkách tramvají
Zřizuje se zastávka Malostranská (směr Čechův most) na nábřeží Edvarda Beneše.
Přemísťuje se zastávka Staroměstská (obousměrně) na Mánesův most u Alšova nábřeží.

Změny v zastávkách autobusů
Pro linku číslo 194 se přemísťuje zastávka Staroměstská (směr Florenc) na Mánesův most.

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy