Aktualizováno: 10. prosince 2020

Povoluje se maloobchodní prodej a poskytování služeb v živnostenských provozovnách

Vážení podnikatelé,

jak jste jistě zaznamenali v hromadných sdělovacích prostředcích, od 3. prosince 2020 dojde k rozvolnění protiepidemických opatření, a to ve spojitosti s přechodem České republiky ze čtvrtého do třetího pohotovostního stupně protiepidemického systému České republiky (PES). Jinými slovy od výše uvedeného data můžete otevřít svou doposud uzavřenou živnostenskou provozovnu, avšak za dodržení stanovených hygienických pravidel. Podrobnosti publikují vládní stránky.


Znění krizového nařízení  o omezení provozu maloobchodu a služeb účinné od 9. prosince 2020 od 00: 00 hodin

Znění „změnového“ usnesení  sdělení o opravě tiskové chyby


Od středy 9. prosince 2020 od 00: 00 hodin bude opět platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Současně s tím začne platit rovněž zákaz jeho prodeje s sebou z výdejních okének či z restaurací a také na trzích a v tržnicích. Restaurace a další provozovny stravovacích služeb budou muset zavřít už ve 20: 00 hodin a nebudou smět po této hodině provozovat ani výdejní okénko. Podrobnosti zde.


Dne 10. prosince 2020 vláda České republiky přijala usnesení, kterým prodloužila platnost stávajících krizových nařízení. „Zároveň upravila části  týkající se zákazu prodeje alkoholu s sebou tak, že se nově týká rozlévaných a na místě připravovaných nápojů, a zákazu provozu vleků a lanových drah tak, že se týká výslovně lyžařských vleků a lanovek“.  Podrobnosti zde.

Text změnového usnesení obsahoval tiskovou chybu – sdělení Ministerstva vnitra České republiky o opravě tiskové chyby v usnesení vlády České republiky ze dne 10. prosince 2020 č. 1295, vyhlášeném pod č. 522/2020 Sb.


Nařízení pro provozovatele:

Provozovatel v provozovnách maloobchodního prodeje nebo služeb, dodržuje tato pravidla.

Maloobchod a obchodní centra:

Režimová opatření k maloobchodnímu prodeji v provozovnách naleznete zde. Režimová opatření k provozu obchodních center naleznete zde.

Služby:

Režimová opatření ke službám provozovaných v provozovnách naleznete zde.

Pohostinství:

Režimová opatření k provozu restaurací naleznete zde. Režimová opatření k provozování ubytovacích služeb naleznete zde.

Trhy a farmářské trhy:

Režimová opatření ke konání trhů naleznete zde. 

Proc_dodrzovat-opatreni_covid19