Dotaz:

Dobrý den, v pátek 28.6.2019 jedeme do Prahy na Shakespearovské slavnosti. Chci se zeptat, zda lze parkovat zdarma někde v blízkosti Hradu? Jestli jsem se dobře díval, tak na Pohořelci je placené parkoviště do 18:00. Slavnosti začínají ve 21:00. Znamená to tedy, že po 18:00 mohu parkovat na Pohořelci zdarma? A co ulice Parléřova? Našel jsem informaci z roku 2016, že zde je parkování zcela zdarma…Je tato informace stále aktuální? Děkuji za odpověď. S pozdravem

 

Odpověď:

Dobrý den,

na Pohořelci je návštěvnická „fialová“ zóna s tímto režimem :

fialová zóna je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod. Veškeré informace naleznete na www.praha1.cz, dále Život v Praze 1, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání nebo na www.parkujvklidu.cz.

Pro parkování v ul. Parléřova, která leží na území Městské části Prahy 6, navštivte webové stránky www.praha6.cz nebo www.parkujvklidu.cz. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

 

Zuzana Málková
vedoucí oddělení