Dotaz:

Dobrý den,
mám trvalé bydliště na Praze 1 a v minulosti jsem užíval služební vozidlo k soukromému používání a na základě potvrzeného formuláře „Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti dle zákona o daních z příjmů č.586/1992 Sb. v platném znění“ platil parkovací poplatky jako rezident (aktuálně 1200,- /rok). Ačkoliv je formulář na Vašich stránkách ke stažení, nejsem si jist, zda tato praxe stále trvá.
Jelikož aktuálně uvažuji o výměně svého starého vozu za služební, chtěl bych se ujistit, že po doložení potvrzeného formuláře budu mít parkovací sazbu nadále jako rezident.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem

Odpověď:

Dobrý den,

metodika pro výdej parkovacích oprávnění se nezměnila, formulář je stále platný a požadovaný. Veškeré informace naleznete na www.praha1.cz, dále Městská část, Doprava a parkování, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání, Metodika pro výdej parkovacích lístků a karet … V případě jakýchkoliv nejasností, prosím, kontaktujte zaměstnance výdejny parkovacích karet, nejlépe telefonicky – tel. 221 097 176, 221 097 179 nebo 221 097 180. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení