Od středy 1. května bude zrušen noční a nedělní provoz pobočky České pošty v Jindřišské ulici a dojde k úpravě sobotní otevírací doby. Nová otevírací doba bude od pondělí do pátku od 6:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 18:00.

Pro obyvatele městské části Praha 1 zůstává o víkendech k dispozici pobočka na Pražském hradě disponující mimo jiné i službou Czech POINT. Pošta bude i o víkendu otevřena od 10:00 do 18:00.

Ke změnám na pobočce v Jindřišské dochází z důvodu nízkého využití pošty v nočních hodinách, kdy mezi 22:00 a 6:00 bylo obslouženo minimum klientů. Podobně tomu bylo i během víkendů.

Změny v otevírací době pobočky České pošty na Praze 1 přinášejí několik potenciálních výhod pro místní obyvatele. Provoz pošty se přizpůsobí reálné poptávce po poštovních službách. Zaměstnanci, kteří klienty obsluhovali v nočních hodinách, bude moci poskytovat poštovní služby během nové otevírací doby, čímž se zvýší personální kapacita pobočky. Na poštu v Jindřišské je možné se objednat na čas a podle času rezervace jít bez ohledu na aktuální počet zákazníků přednostně na řadu. Objednat se mohou klienti přes mobilní aplikaci Pošta Online nebo na webu České pošty.