Praha 1, 20. 6. 2023 – Na zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 1 byla přijata důležitá rozhodnutí týkající se účetní závěrky a výsledků hospodaření městské části za předchozí období. Diskuse se zaměřila zejména na hospodaření Nemocnice na Františku za rok 2022, a to z důvodu významné ztráty této zdravotnické instituce.

Na základě návrhu Finančního výboru, Komise pro zdravotnictví a Rady městské části se zastupitelstvo rozhodlo uhradit ztrátu Nemocnice Na Františku ve výši přibližně 39,7 milionu korun. Toto opatření bylo přijato s cílem zajistit udržitelnost provozu nemocnice a zajištění nezbytné péče o občany městské části.

Radní pro zdravotnictví Michal Müller se k této záležitosti vyjádřil následovně: „Praha 1 podniká konkrétní kroky pro zlepšení hospodaření naší nemocnice, toto rozhodnutí pomůže řešit její dlouhodobé závazky.“

Předseda Komise pro zdravotnictví Antonín Berdych doplnil, že právě tyto v minulosti nevyplacené prostředky jsou hlavní příčinou vysoké míry neuhrazených závazků nemocnice.

Zastupitelstvo Prahy 1 věnuje zvýšenou pozornost odpovědnému a transparentnímu hospodaření městské části. Schválením účetní závěrky a výsledků hospodaření potvrzuje svůj závazek k finanční stabilitě a rozvoji ve prospěch občanů Prahy 1.