Jak jsme vás již opakovaně informovali, Dopravní podnik a Magistrát hl. m. Prahy provedou v termínu od 28. ledna do 31. března výměnu tramvajových kolejí v úseku zastávek Malostranská – Újezd.

Výměna proběhne celkem ve čtyřech etapách. Od 28. ledna do 16. února budou vyměňovány koleje od Klárova na Malostranské náměstí, od 16. února do 4. března v úseku Malostranské náměstí – Hellichova a poté budou na řadě dvě závěrečné etapy od 4. do 31. března, během kterých budou postupně vyměněny koleje od Hellichovy ulice po Vítěznou.

S tím jsou samozřejmě spojena dopravní omezení. Změn se dočkají tramvajové linky a k dispozici bude náhradní autobusová doprava.

Linka 194 bude na levém břehu jezdit během 1. etapy od Nemocnice pod Petřínem na Malostranské náměstí. Ve 2. až 4. etapě už bude jezdit bez omezení.

Z důvodu opravy tramvajové trati dochází od soboty 28. ledna 2023 (přibližně od 0.00 hodin) do pátku 31. března 2023 (přibližně do 24.00 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Újezd – Malostranská.

  • Linka číslo 12 je ve směru od Výstaviště ze zastávky Chotkovy sady odkloněna přes zastávky Pražský hrad a Pohořelec do zastávky Malovanka.
  • Vybrané spoje jsou v provozu pouze v trase Výstaviště – Špejchar.
  • Linka číslo 15 je ve směru od Olšanských hřbitovů zkrácena do zastávky Malostranská (zastávka na nábřeží Edvarda Beneše), dále pokračuje jako linka číslo 20 směr Divoká Šárka.
  • Linka číslo 20 je ve směru od Divoké Šárky zkrácena do zastávky Malostranská (zastávka na nábřeží Edvarda Beneše), dále pokračuje jako linka číslo 15 směr Olšanské hřbitovy.
  • Linka číslo 22 je ve směru od Nádraží Hostivař ze zastávky Újezd odkloněna přes zastávky Švandovo divadlo, Anděl, Smíchovské nádraží a Hlubočepy do obratiště Sídliště Barrandov.
  • Linka číslo 23 je ve směru od Královky ze zastávky Malostranská (zastávka na nábřeží Edvarda Beneše) odkloněna přes zastávky Čechův most a Strossmayerovo náměstí do obratiště Výstaviště.
  • Historická linka číslo 42 je v úseku Lazarská – Malostranská, v uvedeném směru, odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, Palackého náměstí, Národní divadlo a Staroměstská.
  • Linka číslo 97 je v úseku Malostranská – Národní divadlo odkloněna přes zastávky Staroměstská a Karlovy lázně.

Zavedená tramvajová linka

V denním provozu je (v uvedeném směru) zavedena linka číslo 32 v trase Bílá Hora – Vypich – Malovanka – Pohořelec – Pražský hrad – Malostranská (na nábřeží Edvarda Beneše) – Právnická fakulta – Malostranská (u metra) – Pražský hrad – Pohořelec – Malovanka – Vypich – Bílá Hora.

Náhradní doprava

Od 28. ledna 2023 do 15. února 2023 je v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X22 v trase Újezd – Malostranské náměstí – Újezd – Švandovo divadlo.

Od 16. února 2023 do 31. března 2023 je v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X20 v trase Malostranské náměstí – Malostranská – Malostranské náměstí.

Podrobnosti naleznete zde: https://www.dpp.cz/omezeni-a-mimoradne-udalosti/detail/16432