Nejen ta venku, ale voda je téma i pro domácnosti, a toho si je vedení MČ Praha 1 dobře vědomé. Zvláště pak, když kvalita vodovodních rozvodů v Praze je opravdu místy hodně špatná. Proto se v Malostranské besedě sešli zástupci SVJ z různých částí Jedničky, aby v rámci společného jednání vytvořili předpoklady k vypsání výběrového řízení na instalaci rádiovodoměrů, které by měly nahradit mnohdy veterány volající po výměně.

Výběrové řízení by mělo být vypsáno již v červenci. V srpnu už by mohl být znám vítěz a od září by se mělo již začít pracovat. Dosažení cíle je plánováno v prvních měsících příštího roku.

Na jednu stranu určitě někteří „brblají“, když se ukázalo, že nové vodoměry si žádá EU. Ovšem když zazněl argument o tom, že přes tento typ vodoměrů je velmi jednoduché detekovat úniky vody třeba na protékajícím WC dříve, než je pouhým okem výrazně patrné, všichni nastražili uši. Peníze ušetří rád každý.

Rádiovodoměry představují zcela jistě také komfort a bezpečí, třeba pro ty, kteří pojedou na dovolenou. I na cestách pro ně nebude složité řešit případnou havárii doma, pokud někomu nechají klíče.

Z jednání přítomných bylo velmi patrné, jak začíná společnost těsně uchopovat strašidlo GDPR, ale na to jsou jak MČ, tak firmy, které by mohly výměnu vodoměrů provádět, pokud zvítězí ve výběru, dobře připraveny.

Před obyvateli Prahy 1 i vedením Jedničky je toho k řešení ještě hodně, ale jisté je, že na konci bude výměna kolem 3 500 vodoměrů, které MČ Praha 1 svým obyvatelům zaplatí.