Praha 1 dnes vyvěsila Tibetskou vlajku na budovu radnice u příležitosti kampaně „Vlajka pro Tibet“. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině 90. let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Akce probíhá každý rok 10. března, tedy v den, kdy si připomínáme tibetské povstání proti čínské okupaci, při kterém v roce 1959 zemřelo přibližně 80 tisíc Tibeťanů a více než milion jich zahynulo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru.

V Tibetu jsou desítky let porušována základní lidská práva, včetně systematického potlačování svobody slova, politického a náboženského vyznání, národní a kulturní identity. Tibeťané nemohou používat své státní symboly jako například uvedenou tibetskou vlajku a státní znak, dochází k diskriminaci tibetského jazyka (na úřadech, v nemocnicích a většině škol je úředním či vyučovacím jazykem čínština) a v důsledku cílené migrace čínských obyvatel na území Tibetu také k diskriminaci rasové.

Tibeťané se stali menšinou ve své vlastní zemi. Je jim odpíráno právo na vzdělání nebo na zdravotní péči, dochází k cenzuře sdělovacích prostředků a internetu. Lidé jsou zatýkáni, zadržováni a souzeni bez práva na obhájce a řádný soudní proces. Dochází k mučení politických vězňů a k diskriminaci jejich rodinných příslušníků.