Na svatého Václava k nám dorazilo „babí léto“ – a i poslední zářijový den na Kampě, při oslavě Svátku seniorů – nám ukázalo svoji krásnou tvář. Není tedy divu, že spolu s bohatým programem a stánky v parku přilákalo během dne velké množství našich dříve narozených sousedů, kteří si v řadě případů s sebou přivedli i vnoučata.

Však se také na jevišti střídaly kapely, které potěšily úplně všechny. Předskokanskou roli dostala školní skupina Masakrózní hustec ze Základní školy Vodičkova. Zajímavostí určitě byla kapela EverGreen v uniformách Městské policie, kterou senioři nechtěli pustit z jeviště. Muzikanti z Kampy a legendární Jiří Helekal, to byly další třešničky na dortu, který seniorům nabídla radnice Prahy 1, pořadatel celé vydařené akce.

„Svátek seniorů je vpravdě mezinárodní oslavou lidí, kteří už mají nějaký věk za sebou a kterým se i dalšími akcemi snažíme zpříjemnit volný čas i občas nelehkou dobu, v níž společně žijeme,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 a hlavní hostitel akce Petr Burgr. Bohatý program si nenechala ujít ani místostarostka Eva Špačková.

Celý den se nesl ve znamení péče o zdraví, a tak senioři například využili nabídku sester boromejek ke zkontrolování tlaku či cukru v krvi, velký zájem byl třeba ale i o masérský stan. K dispozici bylo také poradenství zaměřené na rehabilitaci, pro ty nedávno narozené pak výtvarná dílna.

Svátek seniorů se tedy vydařil a pěkné budou určitě i další akce pořádané a připravované Prahou 1 a jejím Střediskem sociálních služeb.

Více informací: www.praha1.cz a www.socialnisluzby-praha1.cz.