Přesně před rokem rozpoutalo Rusko svým vpádem na Ukrajinu největší válečný konflikt v Evropě od druhé světové války. Do pomoci Ukrajině i Ukrajincům se okamžitě zapojila i naše městská část a její občané. I rok poté stojíme při Ukrajině.

V předvečer výročí se starostka Terezie Radoměřská zúčastnila pietního setkání na náměstí Václava Havla, dnes naši představitelé opět vyvěsili ukrajinskou vlajku.

Na náměstí Václava Havla vzdala starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská spolu s ostatními osobnostmi hold Ukrajincům a Ukrajině bojující proti ruským okupantům. „Připomínáme si osudy těch, kteří vzali na své skráně trnovou korunu, aby se v té strašné válce obětovali za svou zemi, ale i za nás,“ uvedla mj. starostka Prahy 1.

Připomněla rovněž ty, kteří přinášejí další velkou oběť – tedy matky, otce, ženy a děti, kteří trpí, protože zůstávají sami po padlých blízkých.

„Děkuji všem, kteří pomohli a pomáhají Ukrajincům přicházejícím do naší země hledat pomoc a naději. Prosím, zůstávejme u toho, mysleme na ty, kteří stále ještě na Ukrajině bojují,“ prohlásila Terezie Radoměřská a dodala: „Dovolte mi, abych vyjádřila poděkování také naší vládě, která skutečně dělá maximum, aby těch obětí na Ukrajině bylo co možná nejméně. Je to velká zásluha a jsem ráda, že takové vedení státu máme. Děkuji, že myslíme na Ukrajinu. Sláva Ukrajině!“