Centrum Prahy trápí stejné problémy, jako mají v dalších evropských městech. A proto je musíme řešit společně! Shodli se na tom při společném jednání představitelé naší radnice a Berlína!

Zástupci naší radnice v čele s předsedkyní Výboru pro podporu komunitního života a proti vylidňování Bronislavou Sitár Baborákovou se vydali do Berlína, aby si s jeho představiteli navzájem vyměnili zkušenosti v oblasti boje s negativními důsledky krátkodobého ubytování, overturismu, ale i podpory bydlení.

Přivítání se jim dočkalo od starosty centrální berlínské městské části Berlin Mitte pana Stephana von Dassela, se kterým se kromě dalšího domluvili i na zapojení naší městské části do spolupráce centrálních distriktů evropských velkoměst, které často trápí stejné problémy.

Vzájemně velmi poučné bylo jednání se zástupci ministerstva Spolkové země Berlin pro městský rozvoj a bydlení (Senatsverwaltung für Stadtentwicklung und Wohnen), na kterém Bronislava Sitár Baboráková prezentovala zkušenosti Prahy 1 s krátkodobými pronájmy a s prací Výboru. O dalších zajímavostech a o tom, jaká bude další spolupráce mezi Prahou 1 a Berlin Mitte, se dočtete v nejbližším čísle magazínu JEDNA