Obousměrný noční provoz na Smetanově nábřeží, noční uzavření Divadelní ulice a omezení provozu v ulici Karoliny Světlé – to jsou první aktuální úpravy dopravního režimu na nábřeží mezi Národním divadlem a Karlovými lázněmi a v jeho okolí, prosazené Prahou 1 v reakci na předchozí magistrátní zavedení jednosměrného uzavření Smetanova nábřeží.

„Dlouhodobým cílem Prahy 1 je zklidnění dopravní situace v centru, zejména pak zásadní omezení tranzitní dopravy, vše ale musí být řešeno opravdu koncepčně a po dohodě vedení hlavního města a jednotlivých dotčených městských částí. Zároveň nesmí být v žádném případě negativně ovlivněn život místních,“ shrnul starosta Prahy 1 Petr Hejma, který se dnes spolu s radním Prahy 1 Michalem Cabanem, náměstkem primátora Adamem Scheinherrem a pražským zastupitelem Jiřím Pospíšilem zúčastnil demontáže nevzhledných betonových citybloků.

Radní Michal Caban je přesvědčen, že současná jednání Prahy 1 a vedení Prahy mohou přinést důležité změny. „Věřím, že to může být významným impulsem k tomu, abychom například na Smetanově nábřeží a v jeho okolí přišli s řešením, které bude praktické a zároveň bude odpovídat kritériím Pražské památkové rezervace,“ uvedl Michal Caban.

Podle starosty první městské části je nejvyšší čas k tomu, aby byly úzce koordinovány všechny projekty týkající uvedeného nábřeží a přilehlých náplavek a lokalit, ale i celé Pražské památkové rezervace. O konkrétní podobě provozu kavárenských předzahrádek a o dalším programu na Smetanově nábřeží během léta se podle Petra Hejmy bude ještě jednat.

Tisková zpráva ke stažení – DOC