Šestadvacet vnoučat a sto čtyřicet babiček a dědečků vyrazilo na tradiční plavbu lodí po Vltavě, kterou má každý měsíc na povel „kapitánka“ Šárka Táborská a jež je bezplatně pořádána pro seniory z Prahy 1, kteří si tentokrát s sebou mohli vzít ty nejmenší.

„Červencová plavba měla za cíl zoologickou zahradu, kde byla připravena prohlídka. Všichni si ale také užili zasloužený oběd, na který jsme tu nejmenší i tu starší generaci moc rádi pozvali,“ popsala Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1, která plavby seniorů už dlouhá léta organizuje.

A protože osazenstvo lodi Pražské paroplavební společnosti bylo tentokrát věkově pestré, pestrá byla i oblíbená tombola, ve které na každého malého cestovatele čekala určitě zasloužená výhra, ale která samozřejmě nezapomněla ani na ty o něco dříve narozené.

„Byl to krásný mezigenerační letní výlet za krásného letního počasí a já věřím, že i ten srpnový bude moc fajn,“ prohlásila Šárka Táborská, jež seniory pozvala na plavbu, která se uskuteční 16. srpna, bude jako vždy bezplatná a s občerstvením a ponese se v rytmu muzikálových hitů, které nabídne hudební překvapení až z dalekých Spojených států.

Lístky na srpnovou plavbu budou k dostání 13. srpna od 8 hodin u slečny Markéty Hájkové na radnici ve Vodičkově 18.

Další informace naleznete ZDE.