Radní Prahy 1 schválili smlouvu o výpůjčce tzv. Rybářského domečku Skautskému institutu. Dlouhý proces anketních otázek, veřejných participací či jednání radních se spolky a jednotlivými zájemci konečně dospěl ke svému zdárnému konci.

Smlouva na necelé dva roky by měla být podepsána nejpozději do konce června. Skauti – ve spolupráci se spolkem KamParta – se tak konečně budou moci pustit do oživování tohoto překrásného místa. Dlouho opuštěná stavba, jež naposledy fungovala jako rybí restaurace a sídlo Českého svazu rybářů, nyní dostane nového správce.

Radost z výsledku měl radní Prahy 1 Michal Caban, který za využití objektu dlouhodobě bojoval. „Jelikož jsem jedním z iniciátorů záměru zapůjčit Rybářský domeček Skautskému institutu, velmi jsem přivítal, že došlo k jeho schválení Radou a že podepsání smlouvy se přibližuje,“ prohlásil radní působící v oblasti kultivace a oživení památkové rezervace. Dům se nachází na překrásném místě přímo u řeky Vltavy. Možná i proto posloužil pražským vodníkům ve filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Jakou roli bude Rybářský domeček hrát pod vedením skautů?

Jednoduše řečeno, vznikne zde komunitní centrum pro všechny generace. Součástí plánu je vybudování dílen pro workshopy, divadla, konferenčních místností či malého bistra. Prostory budou otevřeny i činnosti ostatních spolků.

Po podepsání smlouvy se dá předpokládat, že se s otevřením nebude příliš otálet. „Neumím ten čas přesně nyní odhadnout, spíše jej ale vnímám v řádu několika týdnů. Nepočítáme s velkými stavebními úpravami. Rybářský domeček nyní trpí především tím, že je prázdný, a pro rozjetí činnosti dle našeho projektu žádné obří investice ani úpravy nevyžaduje,“ prohlásil ředitel Skautského institutu Miloš Říha. Věřme tedy, že Kampa bude zase o něco více žít již v průběhu tohoto léta!