Městská část Praha 1 zveřejnila nové publikace mapující jedinečnou rekonstrukci historického domu v Truhlářské 8, grantovou podporu oprav domovního fondu i síť živnostenských provozoven.

„První z uvedených publikací představuje náročné práce i krásný výsledek rekonstrukce dlouhá léta zanedbávaného domu v Truhlářské ulici, který díky této investici naší městské části nyní může sloužit dětem i dalším generacím,“ popsal starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Autorem projektu rekonstrukce domu byl architekt Jan Karásek se svým týmem z ateliéru KAVA. „Každý prostor potřebuje svůj příběh, který vypráví. V tomto domě jsme jich našli rovnou několik: gotické klenuté sklepy, vstupní halu v přízemí s obnovenými renesančními stropy, evangelickou modlitebnu v patře, nádherné barokní krovy i novou podobu dvora s moderní komunikační věží,“ popsal Jan Karásek.

Náplň dalšího využití uvedeného historického domu měla a má na starost místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková. „Děkuji všem, kteří při nás při našem rozhodování i po dobu prací stáli. Mají velkou zásluhu na radosti účastníků programů nového Střediska volného času Jednička,“ uvedla Eva Špačková.

Druhá publikace se jmenuje ´Granty na opravu domovního fondu za rok 2021´. „Nabízí přehled snažení soukromých majitelů, společenství vlastníků jednotek a bytových družstev, kteří za grantové podpory naší radnice zkvalitňují a zkrášlují bytový fond v naší městské části,“ uvedl radní Prahy 1 Jan Votoček, který vznik programu inicioval už v roce 2007 a i letos jeho tým administruje podporu projektů oprav bytových domů na území Prahy 1.

Třetí publikace se nazývá „Mají otevřeno“. „Občany Prahy 1 i její návštěvníky zve do živnostenských provozoven a nabízí jim k tomu mapy jednotlivých částí Prahy 1 i přehled jednotlivých prodejen, kaváren, restaurací, opraven, čistíren a dalších provozoven sítě občanské vybavenosti,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Radním pro podporu podnikání je v Praze 1 Karel Grabein Procházka. „Tato publikace je další podporou našich obchodníků a podnikatelů. Stáhněte si publikaci a vydejte se do našich provozoven – mají otevřeno a těší se na vás,“ uzavřel Karel Grabein Procházka a dodal, že seznam provozoven není samozřejmě konečný a bude průběžně aktualizován.

Publikace lze stáhnout na www.praha1.cz/publikace. Jsou rovněž v omezeném množství k dispozici v tištěné podobě.