Ve čtvrtek 12. ledna 2023 končí svoji činnost ve sportovních areálech Prahy 1 Na Františku a Masná jejich dosavadní provozovatel Sport-Technik Bohemia. První městská část oba areály převezme a co nejdříve na nich zahájí další, byť omezený provoz. Ten bude zaměřen na děti z mateřských, základních a středních škol. Trvat by měl do řádného a transparentního výběru nového provozovatele. V současné době lze využívat kluziště na Střeleckém ostrově a ledovou plochu na čapadle u Hollaru.

Smlouva s dosavadním dlouholetým provozovatelem Sport-Technik Bohemia skončila už k 30. září 2022, předchozí vedení radnice ale bohužel včas nezajistilo výběr nového provozovatele. Při příchodu jeho nástupců tak už byly oba areály uzavřeny. Aby nedošlo k ohrožení hlavní bruslařské sezony pro děti i dospělé, ale i dalšího provozu a sportovního vyžití, dohodli se radní se společností Sport-Technik Bohemia na zajištění provozu obou areálů do 12. ledna 2023.

„Chtěl bych velmi poděkovat majiteli Sport-Technik Bohemia panu Vopičkovi za roky spolupráce i za to, jak nám a občanům vyšel vstříc,“ ocenil 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček. V současné době je však provoz zejména ledové plochy energeticky velmi náročný a náklady na něj neúnosně narostly. „To, co Praha 1 na základě minulé smlouvy investovala za rok, nyní utratila za dva měsíce,“ zdůraznil David Bodeček.

„Snažili jsme se mnoha způsoby zajistit pokračování plného provozu. Hledali jsme možnost sponzoringu, jednali jsme s provozovatelem o prodloužení do konce ledna, kdy většinou zájem o bruslení končí. Současná energeticky nepříznivá doba to ale neumožnila,“ doplnila místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová.

Městská část Praha 1 po převzetí a kontrole zahájí v co nejkratší době na obou sportovištích dočasný omezený provoz, aby zde zajistila možnost sportování dětí z mateřských, základních a středních škol. Provoz bude bez ledové plochy Na Františku a nafukovací haly v Masné. Předpokládaný termín zahájení dočasného omezeného provozu je od 16. ledna 2023. Tento režim bude fungovat do řádného a transparentního výběru nového provozovatele.