Městská část Praha 1 má v plánu komplexní opravu všech laviček ve Františkánské zahradě. Celkem by opravu mělo podstoupit 88 laviček nacházejících se v havarijním stavu.

Stav laviček ve Františkánské zahradě dlouhodobě vyžaduje pozornost, prkna pro sezení jsou často vyhnilá, některá chybí zcela. Kompletní repase zahrnuje výměnu dřeva, nátěr a opravu historických litinových bočnic. Lavičky tak budou opět bezpečné a vizuálně přitažlivé pro všechny, kdo hledají odpočinek v této historické zahradě nacházející se mezi Jungmannovým a Václavským náměstím.

„Oprava všech laviček ve Františkánské zahradě je naprostou nutností a repase laviček ve Vojanových sadech bude následovat. Chceme, aby naše zahrady a parky byly místy, kde se lidé rádi setkávají a kde se také cítí bezpečně a pohodlně,“ uvedla Kateřina Klasnová, místostarostka Prahy 1 v jejíž gesci je zeleň.

Pro zajištění transparentnosti a získání nejlepší možné nabídky bude záměr opravy vyvěšen na profilu zadavatele a zároveň budou k podání nabídek přímo osloveny vybrané firmy.