Praha 1 se zapojuje do celorepublikového projektu Seniorská obálka, který má být pomocníkem v krizových situacích. Obálka je určena především starším osobám, které žijí osamoceně“, uvedl 1. místostarosta Petr Burgr. Na Seniorské obálce spolupracovala řada odborníků z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Integrovaného záchranného systému. Jedná se o tiskopis, do kterého si senioři vyplní podle důležitosti údaje o svém zdravotním stavu. Pravidla pro vyplnění viz níže.

Obálka poslouží ve chvíli, kdy by senior potřeboval rychlou pomoc zdravotníků, policistů nebo hasičů.

Zkratka I.C.E., kterou je obálka označena, je mezinárodní zkratkou z anglického In Case of Emergency a znamená „použít v případě nouze“.

„Pokud máte o obálku zájem, tiskopis je od 1. července k dispozici na www.socialnisluzby-praha1.cz nebo na www.praha1.cz. Pokud k vyzvednutí zvolíte Oddělení sociální péče a služeb ve Vodičkově 18 (3. patro) nebo Středisko sociálních služeb v Dlouhé 23, dostanete i vhodný obal s klipem na zavěšení,“ – uzavřel 1. místostarosta Petr Burgr.

Pravidla pro vyplnění Seniorské obálky ke stažení >>> ZDE <<<

Formulář I. C. E. Seniorské obálky ke stažení >>> ZDE <<< či pod náhledovými obrázky níže: