Městská část Praha 1 se umístila na 3. místě srovnávacího výzkumu s názvem Město pro byznys, který vyhodnocuje analytická agentura Datank. Tento výzkum již šestnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice.

Mezi dvaadvaceti městskými částmi byla Praha 1 oceněna bronzovou příčkou mimo jiné díky nejvyššímu počtu jak živnostníků, tak i firem v přepočtu na obyvatele. Navíc první městská část zaznamenává nejvyšší meziroční změnu počtu ekonomických subjektů. Výzkum vyzdvihl zejména přístup veřejné správy, konkrétně v kvalitě webových stránek i kvalitě elektronické komunikace.

„Těší mě získané hodnocení a rád bych poděkoval našemu živnostenskému odboru a jeho vedoucí, Mgr. Tatianě Kunštátové. Skvělá práce,“ ocenil David Bodeček, místostarosta Prahy 1.