Radnice první městské části vyhlásila výběrové řízení na dočasnou správu a dohled na sportovištích Na Františku a v Masné. Přihlášky do výběrového řízení je možné podávat na Úřadě městské části Praha 1 ve Vodičkově 18 do 21. února 2023, a to do 14:00 hodin.

Mezi povinnosti poskytovatele budou mimo jiné patřit stálá přítomnost jeho pracovníka, který bude v provozních hodinách zajištovat dohled nad sportovišti, dále pravidelný úklid sportovišť a zázemí (WC a šaten) a bezplatná zápůjčka sportovního vybavení. Na sportovištích bude muset mít k dispozici lékárničku a jeho pracovník bude muset být schopen poskytnout první pomoc, případně zavolat lékařskou pomoc.

„Naším cílem je co nejrychleji na základě výběrového řízení vybrat solidní subjekt tak, abychom mohli od dubna rozšířit provozní dobu také na víkendy do osmi večer a opět tak nabídnout sportování nejen školám, ale také veřejnosti. Využívání sportovišť bude zdarma,“popsala místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová, do jejíž gesce obě sportoviště od února 2023 přešla.

Jedná se podle jejích slov o dočasné řešení, než bude na základě výběrového řízení vybrán nový provozovatel. Předpokládaná maximální doba zakázky je do 31. srpna 2023.

Provozní doba obou sportovišť má být podle zadávací dokumentace výběrového řízení v měsíci březnu (13.  až 31. března 2023) v pondělí až pátek od 8:00 do 16:00 hodin, a to pouze pro školy. Od 1. dubna 2023 budou sportoviště otevřena i pro veřejnost, a to v pondělí až pátek od 8:00 do 20:00 hodin, v sobotu a neděli pak od 8:00 do 20:00 hodin.

Kontaktní osobou výběrového řízení je Radka Kohoutová (radka.kohoutova@praha1.cz).

Kompletní zadávací dokumentaci naleznete na tomto odkazu -> https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003139/zakazka/587810.