Co nejrychlejší přijetí nového zákona zaměřeného na krátkodobé ubytování v bytech anebo alespoň potřebnou úpravu stávající legislativy požaduje Praha 1 po poslancích a senátorech.

„Odborníci ze stavebních a živnostenských úřadů včetně Prahy 1 i vzrůstající počet právníků a legislativců se kloní k nutnosti přijetí nového zákona, který by problematiku krátkodobého ubytování v bytech jasně, komplexně a nezpochybnitelně vyřešil. Kompromisem by pak mohly být potřebné úpravy stávající legislativy,“ prohlásil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Podle předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva MČ Praha 1 Bronislavy Sitár Baborákové na nekonečné diskuse o tom, jestli problém řešit jen využíváním současných zákonů, či nikoliv už není čas. „Cesta nového zákona by mohla být rychlejší než snaha překonat současnou judikaturu. Nový zákon by rovněž mohl umožnit ve vybraných lokalitách krátkodobé ubytování v bytech zcela zakázat, podobně jako v Amsterdamu. To bychom určitě velmi uvítali, protože by to obyvatelům nejpostiženějších míst výrazně ulevilo a zkvalitnilo by to jejich bydlení,“ upozornila Baboráková.