Největší a podle všeho i nejhezčí loď na Vltavě – Grand Bohemia – hostila seniory z Prahy 1 při jejich sváteční plavbě. Ti totiž při letos už šestém lodním výletu oslavili Mezinárodní den seniorů.

„Na první říjnový den připadá Mezinárodní den seniorů, který je věnován našim rodičům a prarodičům, a my jsme se také chtěli k oslavám připojit. A protože po celou sezonu pořádáme krásné výlety lodí právě pro naše seniory z Prahy 1, volba byla jasná. A jak je vidět, trefili jsme se – výletníků tentokrát dorazilo 220!“ prohlásila spokojeně hlavní pořadatelka seniorských plaveb po Vltavě a předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1 Šárka Táborská.

Spolu se seniory odrazil od břehu i 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražský radní pro sociální problematiku Daniel Hodek. „Jsem moc rád, že jsme mohli dát našim seniorům z Prahy 1 jako dárek plavbu touto nádhernou lodí,“ uvedl Daniel Hodek.

A ke správným oslavám patří i pěkný program, ale ten už je při plavbách seniorů po Vltavě samozřejmou tradicí. O tanec, zpěv a skvělou atmosféru plavby večerní Prahou se postaral Bonus orchestr za pomoci bohaté tomboly a výtečného občerstvení… 😊

A oslavující babičky a dědečkové si na tuto slavnostní a sváteční plavbu mohli přivést i rodinný doprovod, a tak na lodi nechyběly jejich děti ani vnoučata.

Sváteční plavbu nevynechal ani starosta Oldřich Lomecký. „Jsem přesvědčen, že se naše radnice o seniory velmi dobře stará a velký dík v tomto směru patří našemu Středisku sociálních služeb Praha 1. Naši starší spoluobčané tak mohou využívat bohatou nabídku kurzů, kroužků, kulturních akcí a výletů. Každý den si zkrátka mají z čeho vybírat,“ popsal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

Letošní šestá plavba seniorů byla skvělá, stejně jako byla skvělá i celá sezona, jež tímto skončila. Už teď se všichni těšíme, až na jaře poprvé zase vyplujeme.

Další informace naleznete ZDE.