Páteční večer patřil v paláci Žofín Praze 1. Konal se zde Ples Prahy 1, který nabídl vedle pestrého programu, tance, zábavy, krásných rób přítomných dam, také charitativní rozměr. Hosté měli možnost přispět nadačnímu fondu Pink Bubble, která podporuje mladé lidi, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění.

Návštěvníci Plesu Prahy 1 zaplnili celý palác. Umožnil jim to program, který se odehrával nejen v hlavním sálu, ale také v tom malém a Rytířském. Večer provázela moderátorská dvojice Lejla Abbasová a Miroslav Etzler. Hudebním průvodcem večera byl legendární Orchestr Karla Vlacha.

Slavnostní večer zahájila starostka Prahy 1, Terezie Radoměřská. „Vážení hosté, jsme nesmírně ráda, že jste přijali naše pozvání,“ poděkovala přítomným. „Budu upřímná, měla jsem za to, že slavnostní plesy, které pořádá městská část, jsou takovou třešničkou, kterou bychom si měli dopřát až v okamžiku, kdy nemáme takových, kteří by potřebovali něco více. Existují však různá dobra a různé správné věci. A setkávání k nim zcela jednoznačně patří,“ řekla a dodala, že akce je také poděkováním přítomným, kteří mají Prahu 1 rádi, ale také těm, kteří pro Prahu 1 pracují, kteří této městské části věnují většinu svého času.

V rámci bohatého programu hostům zatančil pár Lenka Nora Návorková a Michal Necpál, zhlédli módní přehlídku studentům UMPRUM a také světelnou show v podání nového cirkusu. Povznášející atmosféru vneslo do sálu vystoupení violoncellistky Terezie Kovalové, která zahrála nejen klasické skladby, ale také lidové a současné. V malém sále se pak představili The Brownies s úžasnou Annamárií d’Almeidou, TWINS a Time Skip. Rytířský sál Žofína pak patřil DJ Gadjovi.

Významnou součástí slavnostního večera byla dražba zážitků a předmětů, jejíž výtěžek byl věnován nadačnímu fondu Pink Bubble. Tato nadace plní sny mladým lidem, kteří si vyslechli onkologickou diagnózu, v průběhu léčby, v době rekonvalescence nebo při následném návratu do každodenního života. Zájemci si tak mohli například zakoupit Obraz Václava Havla, který vytvořil Tomáš Vavřík technikou „propisot“, vystoupení violoncellistky Terezie Kovalové či Tiami náramek z bílého zlata s růžovým diamantem.