S příchodem teplého počasí se naši senioři opět vyplavili na Vltavu. Na palubě lodi Grand Bohemia byla tentokrát ještě o něco slavnostnější atmosféra. Je tomu totiž už deset let, co se pravidelně v letních měsících tyto plavby konají. A takové jubileum bylo třeba řádně oslavit. Na palubě se podával slavnostní dort, nechyběly balónky a také kapela Evergreen se svými hity.

Je tomu skutečně tak. Už po dekádu platí, že letní měsíce provázejí plavby pro seniory Prahy 1. V roce 2013 začala Praha 1 tuto akci pořádat ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností. „Jsem moc ráda, že už deset let. Při této příležitosti bych chtěla poděkovat vedení bývalému i současnému vedení Prahy 1 za podporu těchto akcí a jmenovitě pak také Markétě Hájkové a Adrianě Bubeníkové, jež se na organizaci plaveb dlouhodobě podílí,“ prohlásila ředitelka Střediska sociálních služeb Helena Čelišová.

Akci si pochvaloval i místostarosta David Bodeček. „Plavbám pro seniory vládne vždy výborná atmosféra. A tato jubilejní je ještě kouzelnější. Jsem rád, že tu mohu být s vámi a mrzí mě, že tu se mnou nemůže být i má kolegyně Ivka Antalová. Každopádně děkuji všem, co přidávají ruku k dílu,“ řekl David Bodeček.