Program na podporu lokální ekonomiky, iniciovaný Prahou 1 a společností Corrency, se úspěšně zasazuje o oživení podnikatelské činnosti a o zvýšení koupěschopnosti občanů naší městské části. Pilotní fáze tohoto projektu spěje ke svému konci a již teď se potvrzuje, že základní cíle se daří naplňovat. Na tiskové konferenci představil dosavadní výsledky generální ředitel společnosti Corrency Petr Stuchlík společně se starostou Prahy 1 Petrem Hejmou a radním pro podporu podnikání Karlem Grabeinem Procházkou.

Od 8. dubna se občané a podnikatelé Prahy 1 mohli registrovat do unikátního projektu Corrency, který poté odstartoval na začátku května. Zatímco registrace jednotlivých provozoven už skončila, občané se mohou registrovat až do 20. června, popř. do naplnění plánované kvóty 2 000 rezidentů. Po registraci jim je k dispozici příspěvek 1 000 korun ve formě elektronických correntů, kterými dosáhnou na slevu 50 % u provozoven zapojených do Corrency.

Těchto podniků se v Praze 1 zapojilo více než 150. Obyvatel s trvalým bydlištěm se zatím registrovalo necelých 1 200. „Podnikání zažívalo těžké chvíle v dobách covidu a nyní jsou tu problémy s drahými energiemi, surovinami a dalšími vstupy. Jsem rád, že jsme tímto pilotním projektem ukázali cestu, jak nejen pomoci podnikatelům, ale také zvýšit koupěschopnost našich občanů,“ uvedl k projektu Petr Hejma.

Praha 1 by ve spolupráci s Corrency ráda navázala na tento pilotní projekt. V další fázi plánuje větší zaměření na konkrétní potřebné oblasti. „Začátek nového školního roku bude jako vždy spojený s vysokými náklady na nákup školních potřeb a úhradu kroužků a dalších mimoškolních aktivit. Rádi bychom proto naši podporu zacílili například právě na volnočasové aktivity našich dětí a provozovny se školním sortimentem,“ prohlásil Karel Grabein Procházka.