Včerejší podvečer byl na Kampě věnován památce paní Aleny Kopecké, spoluzakladatelky Komunitního centra Kampa a Malostraňačky s velkým srdcem.
Paní Alenu bude od nynějška připomínat lípa, kterou ve středu vysadili její malostranští sousedé, přátelé, kamarádi a mnoho dalších.

Během setkání s přátelskou atmosférou si přítomní společně zazpívali Život je jen náhoda a na trombon je doprovodil pan Ladislav Kopecký, bratr paní Aleny.

„Vzájemné setkávání se sousedy je to nejvzácnější, co tu máme. Lípu jsme zvolili proto, že maminka bojovala za každý strom a přírodu vůbec. Staráme se tady o to, protože jaké si to uděláme, takové to tu budeme mít,“ řekla ve své úvodní řeči Barbara Šabachová, dcera paní Aleny a jedna z organizátorek vzpomínkového odpoledne.

Památeční akce se zúčastnila také místostarostka Kateřina Klasnová, která společně s radničním odborem životního prostředí zajistila lípu a domluvila místo jejího zasazení. „Je mi ctí, že jsem mohla jako radní pro životní prostředí posvětit výsadbu stromu pro paní Alenu Kopeckou, na kterou nejen všichni Malostraňáci budeme vždycky vzpomínat. S rodinou jsme vybrali místo před domečkem, který je spjat s jejím působením na Kampě. Všichni, kdo tady na Malé Straně bydlíme, ji budeme díky této krásné lípě před domečkem vidět, a budeme si ji tady tak navždycky připomínat,“ uvedla Kateřina Klasnová. Vzpomínku paní Aleně na místě také věnoval místostarosta David Bodeček.
Ke kořenům památečního stromu byla navíc přidána láhev se vzkazy nejen paní Aleně, ale i budoucím generacím.