Krásný vánoční strom, vůně svařeného vína a dobrot napečených členkami spolku a klasické vánoční písně, zpěvy a koledy – to je už tradiční kulisa adventního zpívání na Petrském náměstí, pořádaného Městskou částí Praha 1 a Spolkem přátel Petrské čtvrti.

Sousedé z Petrské čtvrti přivítali Vánoce pěkně společně. Napekli vánočky, mazanec, piškotového kapříka, jablečné záviny, kremrole se šlehačkou a k tomu pro zahřátí nachystali čaj a vitaminy pro rodiče, tedy svařené víno – vše poctivě domácí, jak zdůraznila Linda Klečková, předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti, zatímco dětem rozdávala vitaminy ze vzdálenějších krajin, ukryté v mandarinkách.

„Štědrý den je za dveřmi, a tak je moc pěkné, když se lidé z Petrské čtvrti vždy v tento čas takto sejdou, aby se pozdravili, popřáli si a zazpívali. Jsem moc ráda, že mohu adventní zpívání každoročně podpořit a být u toho, protože jsem přesvědčena, že právě takovéto na první pohled drobné aktivity jsou pro vztahy mezi lidmi a atmosféru v jednotlivých čtvrtích naší městské části velmi důležité,“ vysvětlila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Zaplněné Petrské náměstí, ozdobené krásným vánočním stromem s elegantní hvězdou na špičce, přivítalo i pěkný předvánoční program: pěvecký sbor Církve bratrské ze Soukenické ulice, Adélu Zejfartovou a Sunny Swing Trio, Divadélko Romaneto a Podřipský žesťový kvintet.

A protože k Vánocům (ale nejen k nim) patří i naše schopnost podpořit potřebné a pomoci slabším, bylo u jednoho ze stánků možné zakoupit výrobky nízkoprahové dílny pro ženy v tísni Metráž, jež sídlí v Soukenické ulici.

„Dnešní setkání je takovým rozloučením a poděkováním členům našeho Spolku přátel Petrské čtvrti a ostatním sousedům za celoroční podporu našich akcí a vysokou účast na nich a věřím, že i v příštím roce se nám vše bude dařit a že se Petrská čtvrť bude nadále dobře bavit,“ uvedla předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti Linda Klečková.

Další informace naleznete >>ZDE<< a na www.petrskactvrt.cz