Starosta Prahy 1 Petr Hejma ve středu ráno představil záměr zpřístupnění čapadla nedaleko Karlových lázní a popsal i představy radnice o revitalizaci celé lokality tzv. Anenského trojúhelníku, včetně Betlémského náměstí.

Betlémské náměstí má podle starosty vedle citlivě upravených povrchů získat nový strom, vodní prvek a lavičky. Zachována rovněž bude oblíbená pumpa. „Budeme postupovat tak, aby se tu v první řadě dobře žilo místním obyvatelům a aby zůstal zachován genius loci tohoto unikátního místa,“ ujistil Petr Hejma, který sám v této lokalitě dlouhá léta bydlí.

Oblast tzv. Anenského trojúhelníku prochází v posledních letech citlivými úpravami. V dlouhodobém plánu je také jeho propojení s řekou. „Velmi rádi bychom v rámci revitalizace tzv. Anenského trojúhelníku zpřístupnili občanům prostor bývalého čapadla v prodloužení Náprstkovy ulice, kterým by se dostali přímo k Vltavě a mohli by se po zpevněných částech a revitalizovaném břehu procházet podél řeky. V rušném centru by se tak ocitli v naprosto jiném světě s překrásným výhledem,“ okomentoval starosta Prahy 1 Petr Hejma.