Vysoce kvalitní veřejná prostranství, propojení Karlína s centrem Prahy i názorný příklad, jak udržitelněji žít ve městech budoucnosti. To vše má splňovat nová Florenc. Tři nejlepší návrhy vzešlé z mezinárodní soutěže odhaluje výstava v Centru architektury a městského plánování (CAMP), která zároveň umožňuje vyjádřit se k vizím nové čtvrti. Vyjádřit se lze i prostřednictvím soutěžního webu.

Do soutěže se přihlásilo celkem 57 týmů, ze kterých porota, na základě jejich portfolií, vybrala pět účastníků soutěže. Ti připravili koncept revitalizace pro první fázi soutěže. Po 2. soutěžním workshopu pak porota vybrala tři týmy, které postoupily do 2. fáze soutěže.
V rámci veřejné konzultace může kdokoli podat komentář ke kterémukoli ze tří návrhů týmů zařazených do užšího výběru 2. fáze soutěže. Komentáře lze podávat do čtvrtka 25. listopadu. Všechny připomínky veřejné konzultace budou shrnuty ve zprávě a poskytnuty soutěžní porotě před 3. soutěžním workshopem.

„Florenc a její okolí jsou velmi důležitou lokalitou, jejíž budoucí podoba bude mít zásadní vliv i na život v Praze 1. Proto mezinárodní soutěži přikládáme velkou důležitost a proto prosím naše občany, aby si návrhy pozorně prostudovali a vyjádřili se k nim,“ vyzval starosta Prahy 1 Petr Hejma.

S jednotlivými návrhy se můžete seznámit ZDE.