Na Senovážném náměstí, kde se nachází sídlo Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV), byla 22. března odhalena pamětní deska a zasazen Strom Olgy Havlové. Jedná se o první z pěti stromů, které budou nově vysazeny na památku zakladatelky nadace v roce oslav jejích nedožitých 90. narozenin.

„Nadace tak naváže na výročí před pěti lety, kdy napříč Českem bylo vysazeno 85 Stromů Olgy Havlové,“ vysvětlila ředitelka nadace Monika Granja.

Slavnostního okamžiku se zúčastnila také starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská. „Olga Havlová byla člověkem, který měl vždycky otevřenou náruč a pomáhala tak moc, jak mohla,“ uvedla starostka první městské části k osobě Olgy Havlové a dodala: „Dělat dobro, přinášet dobro je strašně krásné a každému, kdo to dělá, to taky dělá dobře, cítíme se pak lepšími lidmi. Zkusme se na to někdy podívat z pohledu těch, jimž smíme pomáhat. Přijmout pomoc je někdy mnohem, mnohem těžší než pomoc dávat.“

Vznesla také laskavý apel na ty, kteří dávají a pomáhají, aby zkusili ocenit odvahu a sílu těch, jimž je pomáháno, kteří od nás pomoc přijmou.

Pokud chcete i vy podpořit myšlenky Olgy Havlové a pomoci tak k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů, navštivte webové stránky Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové na tomto odkazu https://www.vdv.cz/.