Nemocnice Na Františku opět rozšířila rozsah poskytované péče. Díky spolupráci hlavního města, naší městské části a vedení tohoto zdravotnického zařízení zřizovaného Prahou 1 byla Na Františku v rekordně krátké době necelých tří měsíců vybudována zubní pohotovost, která už v pondělí v 17 hodin zahájila péči o občany Prahy 1 i dalších částí metropole.

„Co jsem si myslela, že nejde, tak vidím, že jde – díky spolupráci s Prahou 1 i vedením nemocnice, kterým děkuji,“ ocenila náměstkyně pražského primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Spolupráci s hlavním městem nejen při tomto projektu si pochvaluje i radní Prahy 1 pro zdravotnictví a Nemocnici Na Františku Michal Müller. „Jsem velmi rád, že se daří úspěšně navazovat spolupráci s hlavním městem, s nímž budeme společně hledat i budoucnost tohoto našeho významného zdravotnického zařízení,“ uvedl Michal Müller.

Hlavní město přispělo na vybavení zubní pohotovosti částkou 2,5 milionu korun, Praha 1 pak financovala stavební práce spojené s vybudováním potřebných prostor, a to částkou 300 tisíc korun. Hlavní město pak navrch bude ročně podporovat provoz pohotovosti částkou necelých 900 tisíc korun. „Moc dobře víme, jak jsou zubní pohotovosti v Praze vytížené, a to nejen pacienty hlavního města, ale i z jiných míst, kde se pohotovosti oproti hlavnímu městu naopak ruší,“ zdůvodnila náměstkyně Udženija.

Ředitel nemocnice David Erhart připomněl koncepci nemocnice, na níž se začalo pracovat na konci minulého desetiletí a která měla mj. za cíl vybudování stomatologické pohotovosti. „Doufám, že na ni brzy naváže i stomatologická ambulance,“ poznamenal David Erhart a spolu s ostatními vyzdvihl přínos vedoucí stomatologického týmu Nemocnice Na Františku Báry Malíkové, které se podařilo vybudovat pohotovost a hlavně postavit tým v době, kdy obecně stomatologové chybějí. „Když se vytvoří dobré materiální i finanční podmínky, tak se personál najde,“ zareagovala Bára Malíková.