Praha 1 se podle svého vedení dohodla s hlavním městem na společném řešení pro zklidnění dopravy v Pražské památkové rezervaci. V první etapě se má jednat o razantní změny v systému parkování v modré zóně. Mezitím ale odstartovala i jednání o omezení průjezdu Malou Stranou a pravobřežními komunikacemi.

Do budoucna by podle plánu na modré mohli stát jen rezidenti, jejich návštěvy a servis. Praha 1 chce totiž modré zóny mj. vyjmout ze systému Parkuj v klidu. „Není možné, aby v Nerudově ulici třetinu parkování zabíraly hotely, třetinu neplatiči a zbytek krátkodobí parkující, elektroauta a půjčovny,“ prohlásil v této souvislosti radní pro dopravu Prahy 1 Vojtěch Ryvola.

Má také podle něj dojít k omezení délky vozidel pro modrou zónu na 5,5 metru, elektroauta by mohla parkovat zdarma nebo za úplatu, ale mimo modrou zónu a podstatně se rovněž má navýšit počet odtahů a „botiček“. První městská část chce zároveň bojovat s tím, že někteří rezidenti za úplatu umožňují jiným lidem párkování v modré zóně.

Více o dopravě na Praze můžete dočíst v aktuálním čísle časopisu JEDNA, který je ke stažení zde: Časopis JEDNA | Praha 1

Doprava bude také hlavní téma společné besedy, které se zúčastní Zdeněk Hřib, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu, Terezie Radoměřská, starostka MČ Praha 1, Vojtěch Ryvola, radní MČ Praha 1 pro dopravu a Richard Bureš, předseda komise pro informatiku a smart cities.

Debata proběhne 10. května ve Společenském středisku VIA. Bude ji také možné sledovat online. Více se dozvíte zde: Beseda o dopravě | Facebook