Staroměstská radnice hostila v pátek slavnostní předání maturitních vysvědčení studentům Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského se sídlem v Truhlářské ulici.

„Gratuluji studentům za skvělé zvládnutí maturity, gratuluji pedagogickému sboru za úspěšné provedení studentů celým studiem a gratuluji rodičům, že mají takto šikovné děti,“ ocenil 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který spolu s ředitelkou školy Jitkou Kendíkovou a třídními profesory předal dvěma maturujícím třídám vysvědčení.

Oprávněně spokojená Jitka Kendíková každého ze studentů a studentek při předávání mile a neformálně ohodnotila. Ještě předtím všechny maturanty s úsměvem upozornila, že ceremoniál předávání vysvědčení, který proběhl ve svatební síni Staroměstské radnice, je vlastně zároveň přípravou na jejich budoucí svatby a liší se jen mimo jiné tím, že při něm chybí ono důležité slůvko ANO.

„Přeji vám všem, ať se vám daří jak při vysokoškolském studiu, tak i v samotném životě,“ popřála na závěr ředitelka gymnázia všem přítomným mladým lidem. Ti si pak společně zazpívali neoficiální studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Gaudeamus igitur
Iuvenes dum sumus.