Dopravní podnik a Magistrát hl. m. Prahy připravují výměnu tramvajových kolejí v úseku zastávek Malostranská – Újezd. S tím budou samozřejmě spojena dopravní omezení. K dispozici bude náhradní autobusová doprava.

Koleje na Malé Straně většinou slouží už jedenadvacet let, a tak je jejich životnost u konce. Výměna má zajistit větší bezpečnost i podstatně tišší provoz.

Výměna proběhne celkem ve čtyřech etapách. Od 28. ledna do 16. února budou vyměňovány koleje od Klárova na Malostranské náměstí, od 16. února do 4. března v úseku Malostranské náměstí – Hellichova a poté budou na řadě dvě závěrečné etapy od 4. do 31. března, během kterých budou postupně vyměněny koleje od Hellichovy ulice po Vítěznou.

1. ETAPA

uzavřena ul. Letenská

Doprava směr Klárov bude vedena přes ulice Karmelitská, Újezd, Vítězná, most Legií, Masarykovo nábřeží, Divadelní, Smetanovo nábřeží, Křižovnická a Mánesův most.

TERMÍN PRACÍ: 28. 1. – 16. 2. 2023

2. ETAPA

uzavřena ul. Karmelitská

Doprava směr Klárov/Malostranské náměstí bude vedena přes ulice Újezd, Vítězná, most Legií, Masarykovo nábřeží, Divadelní, Smetanovo nábřeží, Křižovnická, Mánesův most, Klárov, Valdštejnská a Tomášská… (vjezd do ul. Tržiště bude zachován pro dopravní obsluhu.

Doprava směr Újezd/Maltézské náměstí bude vedena přes ulice Letenská, Klárov,

Mánesův most, Křižovnická, Smetanovo nábřeží, most Legií, Vítězná a Újezd.

TERMÍN PRACÍ: 16. 2. – 4. 3. 2023

3. ETAPA

uzavřena ul. Újezd

Doprava směr Klárov/Malostranské náměstí/Maltézské náměstí bude vedena přes ulice Újezd, Vítězná, most Legií, Masarykovo nábřeží, Divadelní, Smetanovo nábřeží, Křižovnická, Mánesův most, Klárov, Valdštejnská, Tomášská, Malostranské náměstí a Karmelitská.

Doprava směr Újezd bude vedena přes ulice Karmelitská, Letenská, Klárov, Mánesův most, Křižovnická, Smetanovo nábřeží, most Legií a Vítězná.

Doprava směr Říční/Všehrdova bude vedena přes ulici Šeříkova.

TERMÍN PRACÍ: 4. 3. – 19. 3. 2023

4. ETAPA

uzavřena ul. Újezd

Doprava směr Klárov/Malostranské náměstí/Maltézské náměstí a část ulice Všehrdova bude vedena přes ulice Vítězná, most Legií, Masarykovo nábřeží, Divadelní, Smetanovo nábřeží, Křižovnická, Mánesův most, Klárov, Valdštejnská, Tomášská, Malostranské náměstí, Karmelitská a Újezd.

Doprava směr Říční/a část ulice Všehrdova bude vedena přes ulici Šeříkova.

TERMÍN PRACÍ: 19. 3. – 31. 3. 2023

Další informace budou postupně zveřejněny na www.dpp.cz a www.praha1.cz.