Plavba pro seniory po Vltavě je už dlouholetou stálicí v nabídce volnočasových aktivit městské části Praha 1 a jejího Střediska sociálních služeb. Není tedy divu, že v pondělí 17. července naplnili účastníci opravdu celou výletní loď, která se za přispění tónů dixielandové skupiny Steamboat Stompers odrazila od náplavky u Čechova mostu přesně v 10 hodin.

„Moc rád jsem všechny účastníky ve zdraví přivítal na krásné lodi a strávil spolu s nimi hezké výletnické dopoledne. Byly to opravdu příjemné chvíle a zábava a zároveň jsme společně pozorovali krásu Prahy z netradičních úhlů pohledu,“ uvedl místostarosta městské části David Bodeček. Ten také poděkoval mecenáši této plavby a seniorovi z Prahy 1 Václavu Rybaříkovi, díky kterému se výlet mohl uskutečnit.

I přes opravdu teplé počasí bylo na parketě lodi – jako tradičně – stále plno. Některé dámy to navíc vzaly sportovně a roztančily všechny okolostojící. A o tom mají taková přátelská setkání být: o zpěvu, hudbě, radosti i tanci, které slouží nejen ke zdraví těla, ale hlavně ducha…

Skupina Steamboat Stompers působí na naší hudební scéně již mnoho let a v čele se sympatickou zpěvačkou Evou Emingerovou dávala plavbě skutečně správný říz. Eva se navíc svěřila, že je zrovna čerstvým důchodcem a příště by ráda přišla na loď už jako účastník.

Ženské ozdoby lodní posádky Markéta Hájková a Adriana Bubeníková si zase vzaly na starost důležitou součást všech plaveb – oblíbenou tombolu – a její hodnotné ceny byly v závěru plavby za potlesku rozdány výhercům. „Mohu být jenom spokojená – tým pracuje skvěle a lidé mají radost. Co víc si mohu přát?“ rozloučila se s námi ředitelka Střediska sociálních služeb Helena Čelišová.

Vše se povedlo, a tak se těšíme na příští plavbu, jež se uskuteční 14. srpna. Bezplatné vstupenky si bude možné vyzvednout v Informačním centru radnice ve Vodičkově 18, a to od 4. srpna.