Až tři sta neoprávněných vjezdů denně v čase od 9:00 do 18:00 registrují městští strážníci na křížení Vodičkovy a Jindřišské ulice s Václavským náměstím. Proto se další dopravně bezpečnostní akce první městské části a Městské policie Praha 1 konala právě tam.
Strážníci se zaměřili na dodržování zákazu vjezdu na pěší zónu v oblasti tzv. „kříže“, tedy křížení Václavského náměstí a ulic Vodičkova a Jindřišská. O tom, že ani tady řidiči nerespektují nastavená pravidla, se na místě, stejně jako během předchozích akcí na náměstí Republiky a v Nerudově ulici, přesvědčili Vojtěch Ryvola, radní pro dopravu Prahy 1, a Ivana Antalová, radní pro sociální věci a bezbariérovost. Akce se pravidelně účastní také Miroslav Stejskal, ředitel Městské policie Praha 1.

„V rámci akce ´Radní v ulicích´ věnujeme středy tomu, že jdeme na problematické místo Prahy 1, kde zjišťujeme reálný stav dodržování pravidel řidiči. A občas mi připadá, že pěší zóna je obyčejnou silnicí,“ popsal Vojtěch Ryvola, radní pro dopravu, a doplnil svou vizi řešení, kterou vidí mj. v revizi vjezdových karet na pěší zónu. „Pokud někdo má výjimku, v rámci které může vjet na pěší zónu mimo povolené hodiny pro zásobování, a nedodrží stanovená pravidla, riskuje, že o tuto výjimku přijde,“ dodal radní.

Další akce budou následovat v pečlivě vytipovaných oblastech Prahy 1.