Přivítat léto a prázdniny se rozhodlo sousedské sdružení Kozí plácek, které za podpory Městské části Praha 1 a živnostníků z okolí pozvalo sousedy na předprázdninové setkání s názvem Jahodové reggae.

„Vítáme léto, vítáme prázdniny, a protože jahody k začátku léta patří, tak tu dnes lidé mohou ochutnat řadu dobrot s jahodami – zmrzlinu, cheesecake, tvarohové knedlíky, ale také jahody se zeleným pepřem nebo se smetanou,“ vysvětlila jedna z organizátorek Džamila Nováková.

A nezůstalo „jen“ u těchto dobrot, ale pochutnat si bylo možné i na výborném vínu, pivu či jahodové limonádě. Děti, ale i dospělí si navíc mohli něco pěkného namalovat a vytvořit ve výtvarné dílně a k tomu všemu si poslechnout krásné písničky. „Snažíme se setkávat se sousedy z okolí a jsme moc rády, že se nás tady pokaždé sejde tolik,“ ocenila zaplněný plácek další organizátorka Janka Kellerová.

Obě hlavní organizátorky ocenily jak přístup místních podnikatelů – obchodníků a restauratérů, kteří jim pomáhají a zapojují se do sousedských aktivit, tak i pomoc, které se jim od počátku dostává od radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Evy Špačkové. „Za ní jsme s nápadem na oživení Kozího plácku a okolí přišly a ona nás hned podpořila, poradila nám a výsledkem jsou čtyři pěkné akce do roka s tím, že jednu z nich o adventu pořádá za naší spolupráce Městská část Praha 1,“ popsala Janka Kellerová.

A Eva Špačková se zúčastnila i Jahodového reggae. „Mám velkou radost, že se akcím na Kozím plácku tak daří,“ uvedla radní Prahy 1, jež ocenila spojení jahod a reggae. „Jahody i reggae k létu patří, stejně jako ženy, láska a zábava, a když k dobré muzice přidáme dobré víno a šarmantní dámy z pořádajícího spolku, máme příjemné setkání lidí a přátel ze sousedství, a to je moc fajn,“ vyzdvihla Eva Špačková.

Jahodové letní setkání si nenechal ujít ani tradiční návštěvník akcí na Kozím plácku a bývalý vynikající fotbalista a hvězda mj. anglického Liverpoolu FC Vladimír Šmicer, kterého jsme se zeptali, jestli během svého pobytu na ostrovech ochutnal legendární wimbledonské jahody. „Představte si, že ne, ale není všem dnům konec. A já to navíc mám opravdu v plánu,“ prozradil sympatický fotbalový internacionál.

Tak se příště zeptáme a do té doby si užívejte léto, a když dojdou jahody, nesmutněte, protože k létu toho patří dost. Stačí si jen vybrat…

 

Další informace naleznete ZDE.